DVD - "rwanie" filmów

Witam. Mam DVD Hitachi GD-5000 nie pierwszej młodości, jednak filmy odtwarzane były bez żadnych problemów (czasami może miał problem z odczytaniem płyty, ale sporadycznie). Zmieniłem płytę główną (używana, ale w pełni sprawna ECS P6IEAT).

Niestety w tej chwili nie moża praktycznie oglądać filmów, ponieważ obraz i dźwięk jest “rwany”, inaczej mówiąc non stop przerywa, szczególnie przy scenach w ruchu (przy statycznych scenach można jeszcze jakoś oglądać). Sprawdziłem wszystko, co (przynajmniej mi się wydaje) powinno być sprawdzone i niestety nie mogę znaleźć przyczyny.

Info:

  • DVD podpięte jako slave na Secondary IDE na taśmie 40 żyłowej razem z nagrywarką AOPEN (nie pamiętam modelu)

  • oddzielnie dysk twardy podpięty na Primary IDE na taśmie 80 żyłowej

  • na IDE2: nagrywarka w trybie Ultra DMA tryb 2, DVD w trybie Multi Word DMA tryb 2 - tak przynajmniej mam napisane w Menadżerze Urządzeń przy “kontrolery IDE ATA/ATAPI”

  • w BIOS’ie przy PIO i DMA wszystko ustawione na “auto”

Jeszcze raz zaznaczam, że na starej płycie wszystko było OK.

Z Góry dzięki za rady i pomysły.

Może trzeba zmienić ba 80 żyłowy?

Po zainstalowaniu nowej płyty przy uruchamianiu kompa w BIOS’ie pojawiał się komunikat “Primary IDE no 80 conductor installed” czy jakoś tak, więc wymieniłem tasmę na 80-żyłową i komunikat ten już się nie pokazuje. Nie było nic o Secondary IDE (na którym ma na slave DVD), więc pewnie jest w porządku. Ale oczywiście komputer ma swoje prawa :), więc trzeba spróbować taśmy 80-żyłowej.

Pzdr.

Zostaje spróbować tak:

Czy przy zmianie płyty,postawiłeś system na świeżo - jeśli nie zrób to obowiązkowo,zdjąć partycję systemową z dysku i sformatować i świeży system.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Napęd DVD ustaw jako Master i podepnij na ostatniej wtyczce taśmy,nagrywara slave i środkowa wtyczka.

Sprawdź również jak pracuje DVD sam na taśmie bez nagrywary - ustawienie zworka Master i ostatnia wtyczka taśmy.