DVD Shrink. Nie otwiera pliku z filmem

(Chris Pher) #1

Witam mam na twardym dysku film w formacie .mkv, wielkości 6,55 GB. Chciałem go nagrać na standardową płytę DVD 4,7 GB i w tym celu zainstalowałem DVD Shrink 3.2 PL. W głównym menu ma dwie opcje: kopiowanie i tworzenie. W żadnej z nich, po kliknięciu na "otwórz pliki", nie widzi filmu.

image_id: 5385

Dodam, że mam kilka formatów filmów, ale nie wyświetla żadnego. Jesli ktoś obczaił ten software, byłbym wdzięczny za pomoc, jak używać Shrinka

Pozdrawiam

(Chillout) #2

Są płytki 8,5GB dwuwarstwowe, to rozwiązuje problem.

(Unga Unga) #3

MKV masz ?

Ja tu widzę plik IFO

(Chris Pher) #4

Chillout. Jeśli nie poradzę sobie z problemem, będę musiał pokombinować z dwuwarstwową płytą. Tylko jak się przedstawia sprawa z napisami? Bo dobranie ich do wersji jaką mam już było problemem. Wszystkie, jakie sprawdzałem, były przesunięte o 10 sekund i musiałem je cofnąć programem SubEdit-Player. Gdybym nagrał film na dwuwarstwową płytę, musiałbym podzielić napisy, czy wgrać podwójnie?

Unga Unga. W Windows/Mój komputer, film ma rozszerzenie (.mkv). A to draństwo, czyta go jak na załączonym obrazku.

(Unga Unga) #5

Wrzuć ten plik do GSpot i wklej screena.

(Adam Bialek) #6

DVD Shrink służy do modyfikacji filmów DVD, a ty chcesz otworzyć .mkv. Wypróbuj Avidemux. http://avidemux.razorbyte.com.au/

(Chris Pher) #7

Unga Unga. Proszę

image_id: 5386

Dyzio23. Gdzieś wyczytałem, że Shrink i do tego się nada. Ale zobaczę, to co poleciłeś. Dzięki.

(Cedar) #8

Dwuwarstwowa płyta ma dwa razy większą pojemność w porównaniu do jednowarstwowej i dla systemu tak jest widziana a nie jako dwie płyty, więc nic byś nie musiał zmieniać.

(Agatonster) #9

Roch357 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Chris Pher) #10

Sorry, za lamerskie pytanie. Ta dwuwarstwowa płyta, to dla mnie nowość. Nie siedzę w tym, więc się nie znam. Moglibyście mnie oświecić, jak to się je? Czy dwuwarstwowa, znaczy, dwustronna? Trzeba obracać płytę podczas wypalania? No i czy moja standardowa nagrywarka, kupiona 2 lata temu, chyba Samsung, potrafi to obsłużyć?

Agaton , gotowe

(Unga Unga) #11

http://pl.wikipedia.org/wiki/DVD%2BR_DL

(Chris Pher) #12

Thx, pewnie bym w końcu dotatrł do Wiki. :smiley: Ale dopytam, bo jest tam takie zdanie:

“Napędy DVD wyprodukowane po roku 2003 obsługują odczyt płyt DVD+R DL”

Czy to dotyczy również zapisu? jak Bozie kocham, to już ostatnie głupie pytanie! :smiley:

(Cedar) #13

Tylko jakieś starocie mogą nie zapisywać DL, wszystkie pozostałe nie mają z tym problemu. Jaki masz napęd?

(Unga Unga) #14

Znajdź w menadżerze urządzeń jaki masz napęd DVD i sprawdź dane techniczne w Google.

Albo nagrasz to na płytę dwuwarstwową albo pozostaje ci tylko konwersja do mniejszego pliku.

(Chris Pher) #15

No więc, nagrywarka to nie Samsung, tylko LG Supermulti GH22NS40, ale w specyfikacji nie ma nic o płytach dwuwarstwowych. Coś mi się zdaje, że bedzie bida. :?

(Unga Unga) #16

Czy tobie Google nie działa ?

http://www.lg.com/pl/napedy-optyczne/lg … ywarki-dvd

Szybkość zapisu:

DVD-R 22x

DVD-R DL 12x

DVD-RAM 12x

DVD+R 22x

DVD+R DL 16x

DVD+RW 8x

CD-R 48x

(Chris Pher) #17

Kur%^#! Przecież czytałem to! :smiley: Ale wcześniej nie widziałem.

Jest! DVD-R DL 12x i DVD +R DL 16x. Jestem w niebie! Dzięki!