DVD z systemem i Officem na 1 płycie - jak?

(Masaj) #1

Witam,

Kopia programu Office - 732MB i systemu W7 4.2GB na DVD -czy da się zrobić tak co by mieć te dwa elementy wypalone na jednej płytce DVD , przy czym programik jest już na płycie i zajmuje 732MB a system dopiero chciałbym dograć do płyty jako osobny plik wszystko przeprowadzone w Power ISO .

Problem jest taki czy da się to w ogóle zrobić bo często bywa tak,ze nagrywa-cze żądają czystej płyty do nagrania pliku, mam otwartą płytkę na która mogę wrzucić jeszcze dodatkowe pliki.

Jak płyta będzie widziana przez Windowsa i czy będzie się otwierać( 2 instalatory z auto startem i boot-owaniem - autorun.bat i etfsboot.bin ) ,

teoretycznie czy możliwa do zrobienia jest instalacja systemu / programu z takiej płyty?

PS. aktywacja zapewniona na spoko przez programik Token Restore -kopia plików aktywacji komputera, więc nawet jeśli kiedyś będzie przeinstalka to nie ma żadnego problemu .

(darek0107) #2

Nie da sie. Trzeba zrobić najpierw obraz ISO systemu potem otworzyć go w np Ultra ISO (lub Power ISO - ale nie znam tego programu) zrobić tam katalog, wgrać pliki Office nagrać obraz i dopiero wypalić. Tylko tak można zrobić ponieważ płyta musi być bootowalna.

(Masaj) #3

No ale jest bootowalna zawiera boota w każdym z programów umieszczonych na płycie ( no na razie to tylko jeden jest umieszczony) i startuje do razu do instalatora - okienko czy otworzyć instalator programu czy folder z plikami wiec akurat tu problemu nie ma.

Co do konstrukcji i składni plików ISO to w chyba Nero jest opcja na było zapisać/wypalić nowe pliki - jeśli sie nie mylę oczywiście- to chyba da się to rozwiązać

(darek0107) #4

Mylisz Autostart z BOOTem to co innego. Nie chodzi o to czym wypalic obraz ISO tylko czym go wyedytować. Zrobisz tylko tak jak Ci napisałem. Inaczej się nie da. No można zrobiś teoretycznie tez w NERO ale ta: Trzeba zrobic sobie katalog jakiś, potem wgrać w niego pliki z windowsa, potem utworzyć w nim katalog na Office'a, potem zrobić Nowa płyta bootowalna, podać ścieżkę do do pliku boot'a (który musisz posiadać) i wypalić. To jest 100 razy bardziej skomplikowane niz ci napisałem wcześniej.