DVI / HDMI / Display port - czy przejściówki zapewniają jakąś "logikę"?

Mam może naiwne pytanie, ale nie znam się - czy przejściówki DVI / HDMI / Display Port zapewniają jakąś logikę, czy tylko fizyczne łączenie pinów? Mam na myśli tylko i wyłącznie obraz (wiem, że HDMI zapewnia jeszcze dźwięk i inne funkcje).

Sytuacja o jaką mi chodzi:

  • komputer:  złącza wyjścia video:  VGA (anologowe) i Display Port (cyfrowe)
  • monitor: wejście VGA (analogowe) i DVI (cyfrowe). Monitor ma uszkodzone gniazdo analogowe i raczej nie będzie łatwo go naprawić, DVI działa (testowane na innym komputerze). Muszę więc podłączyć Display Port --> DVI

Teraz pytanie: jak najlepiej robić z przejściówkami (bo są w każdą możliwą stronę)? Display Port --> HDMI --> DVI? Display Port --> DVI? 

Taki adaptor wystarczy?

$_35.JPG

Z góry dzięki za pomoc.

 

Wystarczy .

Dzięki za pomoc. Orientujesz się może, czy taki adaptor ma w sobie jakąś logikę, czy tylko fizycznie spina zgodne elektrycznie i logicznie standardy?

Nie ma żadnego układu (cena) . Używając przejściówki DVI-D/HDMI transmitowane jest również audio .

Przewód “jak” przewód ważniejsze jest co “potrafią” gniazda i to one definiują standard (przewód jest “pochodną” gniazda) .

W dobie UHD na “placu boju” pozostaną : HDMI 2.0 i DP 1.4 . Reszta do … lamusa !

Pierwsze słyszę, że przez DVI transmitowane jest także audio, człowiek całe życie się uczy. Muszę sobie poczytać o tym, dzięki za pomoc.

 

.

GPU DVI-D - DVI-D/HDMI - MONITOR/TV HDMI - dźwięk na słuchawkach lub głośnikach .

DP też to dotyczy .

Bo zgodnie ze specyfikacją nie jest i nie każde urządzenie to obsługuje. Do tego nie działa z wieloma uniwersalnymi przejsciówkami, i potrzeba tych które dostarcza producent danej karty.

W moim przypadku zakupiłem przejściówkę DVI/HDMI za 15 zł (GTX 970 , HD 6770 i nie tylko) . Monitor/TV : LG W2261V-PF (słuchawki) , LG M2280DF-PZ , SAMSUNG T22E390EW . W danym momencie audio transmitowane jest tylko przez jedno złącze !