DVI - HDMI Nie wykrywa TV

Witam!

Mam dość nie typowy problem z TV

Posiadam karte graficzną Geforce 8800GT która posiada 2 porty DVI

Pod pierwszy port mam podpięty monitor Yamy a pod drugi port mam podpięty TV Samsunga LE37B651.

Podłączyłem to kablem DVI – HDMI i wszystko działało bez zarzutów!

Jakiś czas temu musiałem odłączyć wszystkie kable od kompa bo robiłem innego i po ponownym podłączeniu kabli nie wykrywa mi w ogóle telewizora!

W opcjach tak jak zawsze miałem do wyboru „klonowanie” tak teraz mam tylko „single” i na liscie nie widać mojego telewizora.

Najdziwniejsze jest to że gdy podłącze TV pod DRUGI port DVI ( czyli ten gdzie miałem monitor ) to TV zostaje wykryty , a gdy podłącze monitor pod ten drugi port DVI ( gdzie był TV ) to monitor również zostaje wykryty. W skrócie pozamieniam kable odwrotnie pod porty DVI to wszystko zostaje wykryte. Stąd wniosek że kabel nie został uszkodzony. Pozostał bym przy tym ale przy tej konfiguracji monitor ma zrypaną rozdzielczość i nie da się tego ustawić. Nie mam już pojęcia o co chodzi:/ zmieniałem soft NVIDIA , robiłem format i nadal to samo…

POMOCY

Może kwestia ustawień telewizora. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie jak podłączam laptopa pod telewizor przez dvi to musze najpierw telewizor ustawić tak żeby wyświetlał obraz z portu HDMI i wtedy dopiero laptop go wykrywa, może u Ciebie trzeba by było zrobić podobnie?

w opcjach TV mam do wyboru zródła , ustawiam na HDMI 1 ( tak było kiedys i działało ) a teraz nie wykrywa sygnału

advancedplayer , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif