DVI na płycie głównej a rozdzielczosc 2560x1600?

Witam wszystkich

Kupilem monitor 27’’ (jest w drodze do mnie) ktory ma rozdzielczosc natywna 2560x1440 (Dell U2711), posiada on port VGA, HDMI (max 1920x1080) oraz DVI (2560X1600)

Karte graficzna mam zintegrowana na płycie ASUS P8Z68-V/GEN3 takze jest wyjcie z DVI - tylko czy ono jest DVI Dual Link ?

43NClQfTlxeVFm92_500.jpg

Posiadam kabel ktory jest DVI-D Dual Link no i pytanie jest takie czy musze szukac specjalnej karty graficznej ktora obsluguje DVI-Dual Link czy moja plyta glowna to obsluzy ?

Z tego co wyczytalem w necie to od dawna w kartach jest Dual-Link DVI co pozwala na uzyskanie wysokiej rozdzielczości przy 60Hz - wychodzi na to ze powinna obsluzyc ale czy oby na pewno ??

Zglupialem bo praktycznie kazda karta graficzna ma tak samo wygladajace wyjscie DVI ale nie kazda obsluguje tak wysoka rozdzielczość

Wiec jak to jest ? Mial ktos z tym doczynienia ?

Dziekuje za odp

ptorg , Twój post wydzieliłem, proszę teraz abyś zmienił tytuł wątku na lepiej opisujący Twój problem.

Ja osobiście sądzę, że nic się nie stanie, jeśli podłączysz ten monitor i sprawdzisz, czy działa tak, jak oczekujesz… Spalić niczego nie spalisz, wejść nie uszkodzisz, więc możesz spróbować.