DVI vs HDMI

Pewnie było już wiele takich tematów ale i tak wolę zapytać. W zestawie z monitorem (AOC P2370SH) o dziwo dostałem kabel HDMI a nie DVI, po podłączeniu kolejne zdziwienie bo sterowniki Catalyst uparcie twierdzą że podłączony jest telewizor a nie monitor :shock: To w niczym nie przeszkadza czy warto jednak zmienić kabel na DVI?

Nic się nie zmieni, spokojnie możesz używać HDMI.

Czasem się tak zdarza, to ze względu że HDMI jest przewidziane właśnie do sprzętów audio-wideo. Na DVI może być minimalnie lepsza ostrość obrazu (zależnie od monitora).

U mnie na hdmi musze włączać skalowanie a dvi dziala domyślnie ok. Reszta bez różnicy.

 

Rozwiń proszę temat kiedy DVI może mieć lepszą ostrość obrazu - zakładając jescze, że HDMI wchodzi w spektrum RGB a DVI nie obsługuje.

Znasz problem niepełnej przestrzeni barw na kartach nVidii przy połączeniu po HDMI? Na DVI nie ma problemu. Temat ostrości obrazu wyszedł przy recenzji monitorów w PC Formacie (pare mies temu), osobiście nie miałem okazji porównać “osiągów” obu połączeń, choć zdaję sobie sprawę że HDMI=DVI + audio (przynajmniej w teorii), ale jednak różnice są.

Nie znam problemu, doczytam :wink: