DVI vs HDMI

(PokerFace) #1

Pewnie było już wiele takich tematów ale i tak wolę zapytać. W zestawie z monitorem (AOC P2370SH) o dziwo dostałem kabel HDMI a nie DVI, po podłączeniu kolejne zdziwienie bo sterowniki Catalyst uparcie twierdzą że podłączony jest telewizor a nie monitor :shock: To w niczym nie przeszkadza czy warto jednak zmienić kabel na DVI?

(bachus) #2

Nic się nie zmieni, spokojnie możesz używać HDMI.

(Longhorn2009) #3

Czasem się tak zdarza, to ze względu że HDMI jest przewidziane właśnie do sprzętów audio-wideo. Na DVI może być minimalnie lepsza ostrość obrazu (zależnie od monitora).

(matty24) #4

U mnie na hdmi musze włączać skalowanie a dvi dziala domyślnie ok. Reszta bez różnicy.

(bachus) #5

Rozwiń proszę temat kiedy DVI może mieć lepszą ostrość obrazu - zakładając jescze, że HDMI wchodzi w spektrum RGB a DVI nie obsługuje.

(Longhorn2009) #6

Znasz problem niepełnej przestrzeni barw na kartach nVidii przy połączeniu po HDMI? Na DVI nie ma problemu. Temat ostrości obrazu wyszedł przy recenzji monitorów w PC Formacie (pare mies temu), osobiście nie miałem okazji porównać "osiągów" obu połączeń, choć zdaję sobie sprawę że HDMI=DVI + audio (przynajmniej w teorii), ale jednak różnice są.

(bachus) #7

Nie znam problemu, doczytam :wink: