Dwa adresy www do jednego forum?

Witam czy da się ustawić że forum będzie dostępne pod forum.nazwa.pl i np forum.nazwa2.pl bo widziałem takie forum na które można wejść www.nazwa.pl i www.forum.nazwa.pl i wchodzimy na te samo forum ale przez dwa rozne adresy.

 

Pozdrawiam

Wszystko jest kwestią konfiguracji, można mieć dwa adresy kierujące na tę samą witrynę. Trzeba z dwóch domen kierować do jednego folderu na serwerze.

 

Ja mam dwie lub nawet trzy różne domeny które kierują mnie do jednej strony www więc da się.

Tylko nie rób tego przez ramkę -  bo wyszukiwarki tego bardzo nie lubą. Jak uż chcesz robić przekierowanie to tylko 301 w .htaccess

Przez ramkę? Ja nawet nie wiem jak go tego się narazie zabrać przypuścmy mam dwie domeny tak i co dalej

dobry gość pewnie proponuje na pierwszej stronie dać htmla ramką 

<iframe>

otwierającą w ramce stronę umieszczoną na drugiej domenie więc i obrabianą na drugim serwerze

takich kopii można by mieć milion ale chyba iframe ani ładowany treścią div nie obsługuje wychodzenia poza wspólną domenę/serwer?

też jestem ciekaw…

 

krisp przedstawił rozwiązanie

ma strone na “swoim” sererze(powiedzmy bez zarejestrowanej nazwy) wykupił nazwę w domenie x która przekierowuje do serwera(bo przecież na przekierowaniu DNS to polega?) i na drugiej zrobił podobnie…w przypadku przechowywania na serwerze który jednocześnie daje nazwe sprawa będzie podobna, rejestrujesz jedną, tam przechowujesz  i rejestrujesz drugą ustawiając przekierowanie do pierwszego serwera

nigdy domeny nie rejestrowałem ale przecież nie zawsze potrzeba wykupować miejsce na serwerze na tym chyba polega rejestracja nazw DNS?

na zarejestrowaniu przekierowania…?

To czyli da zrobić się bezpłatnie bo już za jedną domenę płacę ale teraz np. zarejestrować na cba.pl i stamtąd przekierowanie na moją domenę?

A w jakim celu potrzebne Ci 2 adresy? Przez to tylko kłopoty będziesz miał. Chyba, że 301 zrobisz tylko znów w jakim celu? cba.pl przy domenie płatnej to jak maluch przy ferrari?

 

Wytłumacz po co te zabiegi żebyśmy Ci dobrze doradzili bo samo istnienie forum czy jakiejkolwiek strony pod 2 adresami to zduplikowana treść i szansa na kary od google.

Dwa wirtual hosty, konfiguracja forum i da radę.

oczywiście że się da ale po co?

Na twoim miejscu zrobił bym tylko przekierowanie 301 z cba na domenę płatną i tyle.