Dwa dodatkowe wiatraczki wewnątrz obudowy - prawidłowe insta

Wypowiedź: #1Dwa dodatkowe wiatraczki wewnątrz obudowy - prośba o ich prawidłowe zamontowanie.

Witam serdecznie.Nabyłem właśnie dwa wentylatory,które chciałbym umieścić w obudowie,aby obniżyć temperaturę.

Te wiatraczki to :

AAB Cooling Super Silent Fan 7

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … Fan_7.html

oraz

AAB Cooling Black Jet Fan 12

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … an_12.html

Czy prawidłowa instalacja powinna wyglądać tak,aby ten mniejszy wentylator 70x70 zamontować na dole frontu pod dyskiem twardym a ten większy na tylnej ściance.

Czy tak będzie ok?

Tak, będzie dobrze - pamiętaj tylko, żeby ten na dole pobierał powietrze, a ten na górze je “wyrzucał”.

Możesz napisać jak sprawują się te wiatraczki po ich zamontowaniu ?

Chodzi mi konkretnie o głośność pracy i wydajność, czy temperatury faktycznie odczuwalnie zmalały ?

Miałbym jeszcze jedno pytanko.

Czy te wentylator,który będzie zamontowany na dole i będzie wdmuchiwał powietrze to lepiej by było jakby strumień powietrza przepływał pod dyskiem czy mógłbym przenieść dysk na wysokość wentylatora,aby i jego chłodził przy okazji wtłaczania powietrza?

Jeśli masz miałbyś miejsce na wentylator 120mm na froncie by było fajnie, u mnie dysk jest w połowie wentylatora 120mm i temperatura spadła o jakieś 3 stopnie, zawsze to coś daje, jeśli masz możliwość to go powieś właśnie w połowie.

Dzięki za odpowiedzi.

A czy niezbędne jest także założenie filtra na frontowy wentylator,aby nie pobierał kurzu?

I jaki byłby lepszy: plastikowy czy aluminiowy?

Czy można się bez tego obejść?

Bez filtra przeciw kurzowego można się obejść - pod warunkiem, że będziesz regularnie czyścił komputer z zbierającego się kurzu. Filtr sprawi, że wnętrze będzie trzeba czyścić rzadziej, wystarczyć będzie, jak regularnie będziesz czyścił filtry.

Filtry są niezbędne aby zminimalizować ilość kurzu dostającego się do wnętrza obudowy. Najlepiej się tutaj sprawdzają filtry w stylu Akasa Filtr na wentylator 120x120 :slight_smile:

A czy jest jakaś zależność,który wiatraczek(ten na froncie czy na tylnej obudowie) podłączę pod Fan1 i Fan2?

Nie.