Dwa dyski dwa systemy boot.ini bcd o_O?

Witam

Zainstalowałem dziś Windowsa 7 na nowym dysku. Ale coś mi się porobiło ciężko to wszystko tłumaczyć ale wygląda to tak.

Mam dwa dyski 250 GB i 500 GB na 250 jest Windows XP partycja 1 a na 500 Windows 7 także pierwsza partycja.

Przy uruchamianiu systemu nie włącza sie boot menu z Windows 7 ale botuje normalnie z boot.ini tak jak bym miał dwa XP np z tym że nie mogę włączyć 7 nawet przy wyedytowaniu pliki boot.ini

boot.ini wygląd teraz tak

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" 

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows 7 Ulitamte"

Wiem że przy instalowaniu Visty i 7 komputer podczas uruchamiania nie powinien korzystać już ze starego boot menu lecz z nowej wersji którą wrzuca na pierwszą partycję pierwszego dysku do folderu BOOT.

W tym folderze jest plik BCD w którym z tego co mi się wydaje powinno być coś zapisane lecz jest on pusty. Nie mogę nic z nim zrobić bo nie wiem jak powinien wyglądać przy dwóch systemach na dwóch partycjach i nie mogę włączyć Windowsa 7.

Jaki jest sposób abym mógł odpalić boot leadera i tam mieć opcję wyboru systemu Windows XP lub 7

Ja mam XP na jednym dysku, i teraz zainstalowałem Windows 7.

Bez problemu mam taki ekran boot:

Windows 7

Starsza wersja systemu Windows

W twoim przypadku być może w nowym dysku źle stworzyłeś partycję startową.

Poza tym tutaj powinno być raczej tak:

Ale to nie wiem czy coś da, bo jeśli drugi zainstalowałeś Windows 7, to on powinien przejąć boot… bo ja mam tak:

– Windows 7

–> start Windowsa…

– Starsza wersja systemu Windows

– Windows XP

–> start Windowsa

– Konsola odzyskiwania

–> start konsoli

Właśnie chodzi o to że wiem że powinien być ten loader ale nie ma ;/ i w tym jest problem że nie mogę włączyć 7 bo z boot.ini nie chce działać nawet tak jak napisłeś i nie widzi go przy poleceniach bootcfg /scan.

Uruchom komputer z płyty Windows 7 i wybierz opcję naprawy bootloadera. Alternatywnie skorzystaj z porady użytkownika Dimatheus:

brak-bootloadera-windows-dualboot-pomocy-t348108.html

już po fakcie zrobiłem inaczej bo mi dyski jakieś poznikały etc…

a więc odłączyłem mniejszy dysk podłączyłem 500 tam zainstalowałem 7 w ogole podczas instalacji była tylko jedna partycja, po zainstalowaniu potworzyłęm jużpartycja pod windowsem 7

i teraz chcę podłączyć drugi dysk z windowsem XP tak aby działały obydwa jak mam je podłączyć aby sie nic nie pogryzło co ustawić aby dało sie to wybrać.

Może podłączyć ten z XP jako slave i przeprowadzić naprawe taką jak instalacja normalnego XP wtedy może wczyta go jako drugi system??

Teraz uruchamia się Windows 7 poprawnie, jeśli tak to podłącz drugi dysk i z poziomu Siódemki dodaj XP do bootloadera np. za pomocą EasyBCD. Powinno zadziałać.

ale ten drugi dysk mam podłączyć jako slave tak? Master i Slave dalej to funkcjonuje nie??

Dodane 15.09.2009 (Wt) 13:58

yhhh zrobiłem tak jak w poradniu i przy wybieraniu sstemu rresetuje mi komputer więc nie wiem ;/ taki poradni znalazlem na helpc