Dwa dyski systemowe co mam zrobic ? ;/

Witam

Mam małą prośbe czy możecie mi doradzić jak podłączyc dwa dyski na których są systemy operacyjne a musze korzystać z dwóch i jak narazie nie moge nic zrobić bo mam mało czasu prosilbym o reade na teraz i jak zrobić mam później jak bedę miał czas szukałem na forum czy ktos miał taki problem nie znalezłem nic ;/ z góry dziękuję za pomoc

Proszę używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

A co to za systemy?

Normalnie na jednej taśmie jeden na master drugi na slave, ustawiasz autowykrywanie w biosie i po sprawie.

System wystartuje zawsze z dysku podłaczonego na master.

IDE-0 lub IDE-1 zależy od ustawień biosu

systemy to win xp sp1

To podłączyć oby dwa dyski na pierwszej taśmie niebieskiej ??

Chciałbym dodać że mam jeszcze wypalarke DVD/RW

ale musisz korzystać z dwóch dysków, czy dwóch systemów? jak z dwóch dysków, to podłączasz jeden jako master, a drugi jako slave (zworki na dyskach poprzestawiaj przy okazji) i problem z głowy. system ładuje się z master’a (chyba że w biosie ustawisz bootowanie z hdd1 (hdd2/3/itd)… domyślnie jest hdd0 (przynajmniej u mnie)

to tak na mój gust wygląda… chyba że się mylę… (coś pomieszałem?)

pozdrwawiam

lakis90

mam dwa dyski osobne i na obydwoch sa systemy operacyjne i chce zeby byla jak najlepsza konfiguracja

tomy d:

ale napisałeś ze musisz korzystać z obu - ale czego? systemow, czy dysków? (IMO w twojej sytuacji [2x win xp sp1] bez sensu jest korzysanie z dwóch takich samych systemów… więc podjerzewam że chcesz mieć dostepne dwa HDD, a nie dwa systemy (głupio brzmi to co napisałem.))

już napisałem jak podłązcyć te dyski…

nie wiem jakie jest szybsze podłączenie: dwa na jednej taśmie, czy na osobnych taśmach, poczytaj na http://www.google.pl, coś znajdziesz dla siebie;)

pozdrawiam

lakis90