Dwa dyski twarde w jednym komputerze

Zastanawiam się nad montażem drugiego twardziela w moim kompie,lecz nie

wiem jak go skonfigurować od czego zacząć proszę o poradę

:?

Czy to są dyski 3,5-calowe? Jeśli tak to pomogę.

I najlepiej, żeby były to dyski tej samej pojemności.

Bzdura.

Normalnie podpinasz do jednej taśmy i jeden ustawiasz na Master a drugi na SLawe za pomocą zworek z tyłu dysków i wszystko ma działać 8)

Mnie chodzi o dyski 3,5 -calowe.

Oba urządzenia będą wtedy równie wydajne i podczas pracy żadne z nich nie będzie opóźniało drugiego. W wypadku różnych pojemności (np. 60 i 80 GB) po stworzeniu macierzy nadmiarowa przestrzeń nie zostanie wykorzystana - -kontroler będzie pracował jak z dwoma dyskami 60-gigabajtowymi.

Chyba, że coś źlę piszę… :stuck_out_tongue:

masakra355 => przeczytałeś dokładnie post kiwina??

Wydaje mi się, że nie. To o czym piszesz, to dotyczy dysków podłączonych pod RAID. A i pod RAIDem jest dużo możliwości i kombinacji.

Wejdź na stronkę: http://www.dyski.wirt.pl/index.htm i poczytaj trochę lektury. Zresztą kiwin też może poczytać i znajdzie odpowiedź na swoje pytanie.

Poza tym, fiesta napisał wyjaśnienie.

Ja mam podłączone 3 dyski w kompie, każdy innej pojemności i wszystko działa. Podłączone są do kontrolerów IDE i wszystko działa bez najmniejszych problemów.

Wiedziałem, że coś źle zrozumiałem… :x

A kto tu pisze o tworzeniu macierzy dyskowych ??

Dwa dyski w jednym komputerze to zupełnie co innego :!: :!: :!:

kiwin podłącz je tak:

Na końcu taśmy dysk master a na środku taśmy dysk slave

A jeśli to dysk SATA to podpinasz pod nową taśme. :slight_smile:

Najlpeije gdyby każdy napęd (dysk) by podłaczony do innej taśmy, ale jeśli tak nie będzie (z powodu ilości napędów)nic się nie stanie. Należy pamiętać wtedy tylko o zworkach.

Pewnie do wsadzenia drugiego dysku 3eba wyjąć stację dyskietek, bo nie bedzie miejsca?

:o :o :o

Chyba że obudowie desktop albo mini :stuck_out_tongue:

DZIęKI SERDECZNE WSZYSTKIM ZA OKAZANA POMOC; jak to się mówi

CO TRZY GłOWY TO NIE JEDNA .

jESZCZE RAZ SERDECZNE DZIęKI