Dwa dyski twarde w jeednym kompie

Witam

Mój problem jest taki. Na moim kompie mam dysk twardy Segate 320 GB. Wszystko już zaczęło chodzić bardzo wolno. Chcę go sformatować i zainstalować system raz jeszcze. Jednak mam tam strasznie dużo ważnych rzeczy i nie mam czasu przegrywać tego na innego kompa, ten dysk formatować a później ponownie wszystko wgrywać. Chodzi mi o to, że chcę dokupić taki sam dysk twardy i go podłączyć. Na tym nowym zainstaluje sobie sytem, powgrywam programy itp. Jednak ten stary dysk też byłby podłaczony. I czy jest możliwość że z tego nowego dysku będę mógł przeglądać pliki które mam na starym dysku? Dokumenty ipt? Chcę żeby system uruchamiał się z nowego dysku, ale po uruchomieniu żebym miał dostęp do starego dysku. Na przykład wchodzę w mój komputer i tam sobie wchodzę na ten stary dysk. I na przykład mogę przegrywać pliki z dysku na dysk? Czy jest to możliwe? Z góry dziękuję za pomoc.

Wszystko co opisales wyzej jest jak najbardziej do zrobienia :slight_smile:

Wystarczy odpowiednie podlaczenie dyskow i mozesz przerzucac co potrzebujesz.

A jaka płyta głowna ??

Płyta główna to ASUS P5PL2. Mógłbyś napisać jakieś szczegóły jak to wszystko podłączyć? Jakieś kable będę musiał jeszcze dokupić?

Najpierw napisz jaki interfejs SATA czy ATA ma Twój obecny dysk i ten,który zamierzasz kupić.

Interfejs SATA. Chciałbym kupić nowy dysk o takim samym interfejsie.

Kable do podlaczenia drugiego dysku powinienes miec juz w komputerze.

Jezeli nie jestes specem w tej dziedzinie to lepiej zostaw te podlaczanie dysku komus kto sie na tym zna bo mozliwe ze bedzie potrzebna konfiguracja biosu i odpowiednie podlaczenie oby dwóch dysków alby wszystko smigalo jak nalezy.

Poczytaj tez w :google:

Kupuj Dysk ,jeśli kabla nie bedzie przy dysku to kup osobno (5 - 8 złotych)Zainstalujesz ten sam system co wcześniej i uruchomisz kompa z nowego dysku i będziesz mógł normalnie korzystać z obydwu dysków w BIOSIE nie musisz nic przestawiać Automatycznie ci wykryje drugi dysk tylko pamiętaj o ustawieniu na nim zworki (jeśli posiada) na Mastera na starym na slave jeśli będą jakieś problemy z wykryciem w biosie

a od kiedy w dyskach sata masz zworki od master i slave? to było w dyskach ata. w nowych jest tylko zworka aby ustawić czy dyska ma chodzić pod sata 1 czy sata 2. jeśli zworka jest włożona to jest 1 a wyciągnięta to 2

Chyba jest lipa bo teraz zajrzałem do środka i okazuje się, że z zasilacza wychodzi kabel z jedną końcówką (czarną) do dysku twardego. Jest tylko jedna. Nie ma drugiej “wolnej”. To znaczy są, ale one są do podpięcia CD/DVD, stacji dyskietek. Białe końcówki. Co zrobić jak do zasilacza mogą podpiąć tylko jeden dysk?

Coś dla Ciebie http://allegro.pl/item656512307_a1_nowy … _sata.html