Dwa dyski - Ubuntu 14.04 + Windows 7

Mam pewien problem, chciałem mieć dwa systemy (Ubuntu i Windows) na jednym dysku ale pojawił się problem z myszką/klawiaturą oraz instalacją opragramowania/aktualizacji, więc zdecydowałem się na kupno drugiego dysku. Teraz mam problem jak zainstalować oba te systemu. Szukałem rozwiązań i poradników - jedne mówią żeby instalować najpierw na jednym dysku przy odłączonym drugim potem na drugim przy odłączonym pierwszym, inne że nie ma znaczenia czy są odłączone czy nie tylko instalować oba “po kolei”. I teraz pytanie - który sposób jest właściwy? Poza tym gdy będę miał cały czas podłączone oba dyski jak wygląda proces rozruchu? Czy pojawia się ekran wyboru systemu tak jak przy dwóch systemach na jednym dysku czy muszę za każdym razem wchodzić do BIOSa i wybierać system-dysk?

No więc tak - o ile windows jest którymś z nowszych (czyt. z BCD) to kolejność instalacji jest bez znaczenia - jeśli zaczniesz od instalacji Windowsa to instalator GRUBasa sam wykryje zainstalowanego windowsa i doda odpowiedni wpis. Jeśli zaczniesz od linuksa to najszybszym jest odłączenie jego dysku przy instalacji windowsa i ponownie odpalić instalator gruba. Drugim wyjściem jest dodanie gruba do bcd.

Jeśli chcesz się bawić z odłączanie dysku do każdej instalacji to wtedy będziesz musiał albo dodać wpis do gruba lub bcd - w przeciwnym wypadku czeka Cię zabawa w wybieranie dysku z którego ma odpalić się bootloader przy każdym odpaleniu systemu (przy czym nowsze płyty główne mają to o tyle fajnie zrobione, że wystarczy wcisnąć odpowiedni klawisz [najczęściej F12] i wybrać odpowiedni dysk).

Okej, czyli pierwszy Windows potem Linux i wszystko będzie w porządku, włącznie z wybieraniem dysku przy rozruchu, dobrze zrozumiałem?