Dwa dziwne, nieznane urządzenia

Witam, nie jestem obeznany trochę ze sprzętem elektronicznym. To co jest na zdjęciach raczej nie wchodzi w skład komputera. Ale tylu użytkowników na tym forum jest, więc może by ktoś mógł pomóc. Fakt, że części są bardzo stare, ale wyglądają jak nowe. Leżały gdzieś na strychu, nie wiem czy jest to sens wyrzucać.

1 urządzenie:

http://imageshack.us/photo/my-images/40 … 14412.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/10 … 14423.jpg/

2 urządzenie:

http://imageshack.us/photo/my-images/85 … 14450.jpg/

http://zapodaj.net/65665559ae62.jpg.html

http://naforum.zapodaj.net/3902a9f80186.jpg.html

Może to być część od jakiejś piły do kamienia/urządzenia przemysłowego etc.

Ponieważ firma “schlatter” zajmowała/zajmuje się takimi rzeczami.

Mhm, zrobiłem podobny temat na innym forum, bo to typowo rzeczy widać elektroniczne. Jednakże jakby ktoś wiedział więcej proszę pisać w tym temacie.

To pierwsze to jakaś przetwornica (gs-r51212):

http://www.google.pl/search?q=gs-r51212 … =firefox-a

Są to moduły komputera przemysłowego (PLC), montowało się to w takiej skrzynce: http://www.leomatic.com/prodotti/sistem … NC_ita.htm .

Pierwszy element to moduł wykonawczy sterujący silnikami, drugi to moduł interface we/wy. Do minimalnego kompletu brakuje modułu logicznego z procesorem (MC6800) RAM i ROM. Mogło być to montowane w bardzo różnych urządzenia przemysłowych. Wydaje mi się że PLC tego producenta widziałem w lagowarce, ale równie dobrze twoje płytki mogą pochodzić z jakiejś starej obrabiarki CNC. Sam producent już dawno nie istnieje, system też jest na wymarciu.

Masz tylko te dwa moduły?

PS

A jednak producent jeszcze istnieje i ma się nieźle: http://www.schlattergroup.com

Dziękuję za opisanie dokładne tych dwóch urządzeń, bo mnie ciągle ciekawiło do czego to służy. Przeszukałem dokładnie miejsce, w którym to znalazłem i niczego nowego nie znalazłem. W ogóle te 2 urządzenia były w takiej folii antystatycznej i wygląda na to, że nie było nawet używane.

Makavelo ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.