Dwa ekrany w Windows XP ?!

Witam,

kumpel ma następujący problem: Kiedy włącza komputer robią mu się dwa ekrany, na tym co widzi ma tylko tapetę i parę ikonek. Na drugim natomiast pasek zadań, resztę ikonek i wszystkie otwierane programy. Problem w tym że ekran ma tylko jeden. Podejrzewa że to wirus mu tak namieszał, bo nic w systemie nie grzebał. Moje pytanie: jak przywrócić jeden ekran… !? Nadmienię że jest tylko jedno wyjście na monitor z karty graficznej. A wszystkie programy wyświetlają się na tym drugim ekranie, którego praktycznie nie ma. I teraz jak się dostać do Panelu sterowanie (za pomocą klawiatury) otworzyć właściwości ekranu i przesunąć je też przy użyciu klawiatury na ten widoczny ekran. Na 100% nie zrobię tego na wyczucie myszką i nie podłącze 2 monitora, bo nie ma wyjścia. Muszę zmienić właściwości ekranu z 2 na 1… tylko jak to zrobić za pomocą klawiatury, mając tylko jeden monitor na którym jest tapeta i parę ikonek (nie systemowych) ? Wiem że to jest dziwny problem, ale myślę że ktoś coś poradzi. A może ktoś ma inny pomysł ? Mam Viste dlatego nie pamiętam jakby to zrobić na “wyczucie” klawiaturą. Start -> kilka klawiszy w górę -> jeden w prawo i co dalej żeby dostać się do panelu sterowania ? Z góry dziękuję za pomoc… proszę nie pisać komentarzy typu format, bo nawet nie mam jak zgrać plików. :wink:

uruchom system w trybie awaryjnym i zobacz jak chodzi

do panelu sterowania dostaniesz się za pomoca utworzenia skrótu control

Nom to już jest jakiś pomysł żeby się dostać w trybie awaryjnym. Ogólnie podejrzewam wirusa ale zobaczymy. Dzięki :wink: Czekam na inne posty, może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.

co z trybem awaryjnym?

czy w puściejszym pulpicie nie ma Paska zadań?

i ikony Start?

Ogólnie nie jestem zwolennikiem formatu, ale jak wszystko inne zawiedzie to pliki możesz przerzucić sobie jakąś dowolną dystrybucją linuksa np. Ubuntu ( dostępne jest livecd nawet nie musisz instalować na dysku )

Nie ma ani tego ani tego… :? Dlatego chcę lecieć z klawiatury… na ‘chybił trafił’. Nie wiem w ogóle czy pomoże zmiana ekranu na 1. Bo kiedyś też miałem 2 ale tylko wtedy jak podłączałem TV pod komputer, jak odłączyłem wszystko wracało do normy. Myszką mogę sobie przejechać na ten ‘niewidoczny’ pulpit.

Uruchom XP w trybie VGA (wciskaj F8 aż do pojawienia się ekranu wyboru trybu awaryjnego i wybierz uruchomienie w trybie VGA). Potem zmień ustawienia wyświetlania i zrestartuj. Powinno być już OK.

:roll:

Sprawa została rozwiązana. Dziękuję wszystkim za pomoc. Kolega miał we wtyczce jeden drucik trochę wygięty i komputer zaczął wariować. Jeszcze raz dziękuję. :wink:

Temat można zamknąć.