Dwa elementy menu obok siebie

Witam Serdecznie.

Mam pewien problem. Otóż próbuję przerobić stronę której niestety nie robiłem i tu jest dodatkowy kłopot. Do przeróbki jest cały layout i jego rozmieszczenie. W sumie już powoli wychodzę na prostą. Mam tylko słuchajcie problem z umieszczeniem dwóch elementów menu obok siebie. Wygląda to w sposób następujący, na samej górze mam ramkę z tłem składającym się tak jakby z dwóch części, pierwsza część szersza to AKTUALNOŚCI, druga węższa to kalendarz. Pod tą ramką jest kolejny element menu, lewy szerokości tego szerszego nagłówka menu gdzie są aktualności, w prawym elemencie (ramce) będzie umieszczony kalendarz.I teraz problem jest z umieszczeniem tych dwóch ramek obok siebie, jedna obok drugiej. Obecnie efekt uzyskuję taki że ramka gdzie ma być docelowo kalendarz jest po prawej stronie na górze, czyli prawidłowo, ramka z aktualnościami jest po lewej stronie z tym że zaczyna się ona nie na równi z tą ramką po prawe ale dopiero pod nią. Za nic nie mogę dojść co jest nie tak. Nie wiem co robię źle. Poniżej zamieszczam screen jak to wygląda aby Wam to zobrazować:

b00e8c8d66dd0229m.jpg

Co prawda na razie to lewe menu nazywa się wydarzenia ale ono będzie zmieniona na kalendarz. Kalendarz oczywiście wyświetla się prawidłowo jak przeniosę całość na serwer. Póki co go nie widać bo stronę odpalałem z dysku gdzie mam jedynie grafikę menu, style.css i stronę główną.

Zamieszczam teraz Wam jeszcze fragment kodu z pliku index.html który odpowiada za te 2 elementy:

 

legenda.png

 

 

Tekst tekst tekst tekst

dodano: 16.08.2012 Coś tam 0

 

 

[/code]

Jak mają być tylko dwa elementy w linii to jednemu float:left; a drugiemu float:right;

http://www.kurshtml.edu.pl/css/ustawien … wanie.html

Patrzyłem, nie przechodzi ten sposób :(.

Wątpię by komuś udało by się przebrnąć przez twój post :slight_smile:

Jeśli chcesz szybkiej pomocy:

-daj link do strony

-określ w jednym zdaniu co chciałbyś mieć

Dodane 17.08.2012 (Pt) 17:20

W związku z informacją otrzymaną na pw, wystarczy przenieść div o klasie search nad div o klasie bip

Co do dwóch pozostałych (aktualności). Trzeba im nadać float:left, oraz nadać width (jaką wartość musisz obliczyć sam), wywalić div .clr, oraz przenieść aktualności nad kalendarz