Dwa komputery, dekoder PolsatBox, jeden TV jak to podłączyć razem?

Witajcie forumowicze. Chciałbym zapytać o sprzęt, który bardzo by mi się przydał a nie wiem jaki mógłbym zastosować do swojego pomysłu. Co planuje?
Mam dwa komputery, jeden TV, dodatkowo dekoder PolsatBox, podłączone wszystko po hdmi.
Problem polega na tym, że aby przechodzić z komputera na komputer czy dekoder muszę się przełączać po hdmi. Kilka lat już tak funkcjonuje, postanowiłem jednak coś zmienić.
Dokładnie chciałbym aby jeden komputer był głównym podłączonym do TV, drugi komputer jak i dekoder podłączone do pierwszego kompa, aby wyświetlało obraz bez przełączenia po HDMI.
Jakim sprzętem można to osiągnąć? Jakim graberem czy hubem, a może jeszcze czymś innym można to zrobić? Dodam, że zależy mi aby nie odbywało się to drogą sieciową.
Z góry dziękuję za pomoc.

Najprościej pewnie by było mieć TV z 4 HDMI i wtedy możesz sobie to zmieniać pilotem do TV.

Być może są lepsze Matrixy ze swoim pilotem na np. Bluetooth (by nie podłączały się do WLAN*):

Opcjonalnie można by ten Matrix pewnie umiejscowić tak by łatwiej sięgnąć np. 1 metrowy kabel z niego do TV by nie szukać bajeranckich z pilotem.

* – Zakładam, że sieciowo to chcesz uniknąć by takie polecenie przełączenia nie leciało przez zewnętrzne serwery jak jest z wieloma żarówkami „SMART” - chyba, że obciążony WLAN już jedynym urządzeniem to za dużo dla domowego routera, jak wirtualny pilot działa na poziomie sieci lokalnej bez serwerów posredniczących z zewnątrz.

1 polubienie

2 do 1:

4 do 1:

Jedyny co musisz zrobić to się ruszyć z miejsca i wcisnąć przycisk przełączania bo pilota to to żadnego chyba nie ma.
Ile gniazd hdmi ma Twój TV?

1 polubienie

Mój TV ma trzy gniazda. Chciałem to zrobić aby jeden komputer mógł wyświetlić obraz z dekodera i drugiego kompa bez przełączania. Trochę jest uciążliwe takie przełączanie.

Nie wiem jak z wydajnością takiego rozwiązania.

1 polubienie

O chyba właśnie to będzie te cudeńko o którym myślałem. Kupię, przetestuje :). Dzięki wielkie.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.