Dwa komputery

Czy istnieje prosty i szybki sposób na połączenie ze sobą komputerów (pełne udostępnianie zasobów) ?? Czy i jaki program jest potrzebny do obsługi.

Dwa komputery. Jeden z nich nie posiada wyjścia USB, za to oba mają karty sieciowe z czego tylko jeden pracuje w sieci. Oba pracują pod Win98, a odległość między nimi to jakieś 5-6m.

Proszę o pomoc.

Jeśli zrobisz to poprzez karty sieciowe nie potrzeba Ci żadnego dodatkowego oprogramowania. Po prostu polącz to kablem sieciowym i skonfiguruj połączenie i już :slight_smile:

Przeczytaj mój post o podłączedniu dwóch kompów za pomocą kart sieciowych. Do bezpośredniego połączenia potrzebujesz kabla skrosowanego, tam jest opis, jak go zrobić samemu lub możesz kupić w sklepie już zarobiony.

http://forum.dobreprogramy.com/viewtopi … ight=#5583

PS. I jak napisał Lisek minutę przede mną nie potrzebujesz żadnego dotkowego oprogramowania tylko musisz zrobić właściwą konfigurację.

Pozdrawiam

hmm… No dobrze ale co z internetem , no bo jeżeli zostaną spiete przez karty sieciowe to pozostaje kabelek internetu odłączony (brak wolnego gniazda RJ45) no i zostaje zmieniona konfiguracja karty. Słyszałem że jest to możliwe poprzez gniazda kom , lub port drukarek i tu chyba pojawia się problem z oprogramowaniem.

Co o tym sądzicie ??

Po prostu dokupujesz do kompa który będzie miał dostęp do internety (czyli de facto będzie spełniał rolę routera) drugą kartę sieciową. Robisz tzw “mostek” i udostępniasz połączenie internetowe drugiemu kompowi. Kiedyś udało mi się połączyć do jednego kompa trzy inne komutery (poprzez samo dokładanie sieciówek), komp “matka” stał na Wn98 i chodziło to całkiem bezproblemowo.

oki Golden Finger , przeczytałem post , dzięki.

Lisek , dzięki.

Pozdrawiam

No tak , tylko proszę bardziej jasno i szczegółowo co znaczy: “Robisz tzw “mostek” i udostępniasz połączenie internetowe drugiemu kompowi” .

Dzięki za wyrozumiałość :slight_smile:

Jak już pisałem nie musisz korzystać z dodatkowych programów by udostępniać połączenie internetowe, jednak lepszą metodą jest korzystanie z Freeware-owego programu pod nazwą WinRouter Lite http://www.idg.pl/ftp/pc_838/WinRoute%2 … 04.25.html

W sieci dostępne są opisy, jak skonfigurować ten program. Poza tym możesz na wielu stronach poczytać o zaletach tego programu. Program ten jest bardziej funkcjonalny i bezpieczny niż wbudowana usługa udostępniania.

Pozdrawiam

bardzo prosta sprawa.

Laczysz oba kompy kartami sieciowymi i odpalasz windowsy98.

W panelu sterowania w sieci wybierasz opcje protokolu TCP/IP i zaznaczasz "automatycznie wykkryj numer IP " natomaist w pole

maska podsieci wpisujessz 255.255.0.0 na obu kompach.

Nastepnie ustawiasz identyczna grupe robocza na obu kompach - domyslnie jest to WORKGROUP czy GRUPA_ROBOCZA - potem wlaczasz

na dole Udostepnianie plikow i folderów (jak nie masz doinstaluj zCD windowsa) a jako sposob logowania wybierasz Microsoft Windows network.Co do poalcenia z netem to korzystasz z kreatora “udostepnianie polacenia internetowego” - aha i zaznaczasz dyski w sieci jako “udostepnione” - to wszystko po tym zabiegu zobaczysz oba kompuetry w sieci w Workgroup czyli Grupie roboczej.

Gdy po raz pierwszy robilem siec zajelo mi to kilka dni bo nie milaem o tym pojecia - to bylo kilka lat temu - obecnie siec potrafie skonfigurowac w piec minut wiec pobaw sie - praktyka czyli mistrza.

pozdro

szczyglis

No cóż jestem zmuszony powrócić do tematu. Problem wygląda tak że komputer 1, podłączony ma internet (jest w grupie roboczej) i dostawioną kartę sieciową z której to leci kabelek do komputera 2. Komp 1 ma neta i w otpczeniu widzi inne komputery w tym również kompa 2. Natomiast komp 2, w otoczeniu widzi tylko kompa 1, i nic więcej (tzn. nie widzi internetu mówiąc “nie można odnaleźdź serwera”) . Podsumowując oba kompy widzą się , natomiast z internetem łaczy się tylko jeden komputer tzn. ten do którego net dochodzi bezpośrednio.

Co ja mam zrobić żeby oba komputery miały internet :?:

Wywalic dodatkowe sieciowki i nie bawic sie w takie smieszne rozwiazanie problemu. Zostaw w kazdej bo jednej , kup kabel BNC i polacz wszystkie komputery NORMALNYM sposoblem zamiast kombinowac jak tu zrobic cos z niczego.

Dzięki PETROS , napewno jest to jakieś rozwiązanie ale ja w końcu po wielu wielu próbach dokonałem tego co chciałem !!

Rzecz jest bardzo prosta. Z poziomu “dodaj- usuń programy” dodałem funkcje " udostępnij połączenie internetowe" , potem konfiguracja (dziecinnie łatwa, zresztą) i wszystko chodzi !!

UDAŁO SIĘ !!