Dwa Kompy, 1 Internet i Problem z przerywaniem połączenia

Witam. Posiadam dwa komputery, mój i brata, korzystają one z jednego internetu, podłączone są przez router Encore’a. Mam problem z siecią, mianowicie kiedy ja gram w jakąś grę przez internet przykładowo Counter-Strike: Sourc’a a on na swoim komputerze wejdzie w przeglądarkę i wejdzie np. na Google albo na Maila to u mnie momentalnie wyskakuje “Connection Problem” tak jakby Internet Się “Flashował” ale tylko na sekundę bo zaraz jak tylko mnie wyrzuci mogę połączyć się z serwerem w grze ponownie, ale jednak wkurzające jest tak grać co chwile z przerwami. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Być może ten router ma problem z przydzielaniem pasma i zamiast dzielić po równo, daje jednemu pc max łącza, zaś drugi nie dostaje nic, kiedy drugi się łączy z jakimś serwerem, dostaje max łącza, przez co pierwszy ma problem. Dobrze było by przyglądnąć się bliżej temu zjawisku za pomocą np.: wireshark. Ja takie problemy miałem kiedy w swojej sieci lan uruchomiłem dwa serwery dhcp w jednej puli adresowej:) Ale zakładam, że u Ciebie taka sytuacja nie ma miejsca i działa tylko jedno DHCP. Poszukaj w swoim routerze opcji o nazwie QoS, powinno pomóc w pozbyciu się problemu, u mnie tp-link wr543g pozwala podzielić łącze dla poszczególnych portów LAN.