Dwa krótkie sygnały podczas uruchamiania komputera

Witam, mam problem z nowa płytą główną. Kupiłem na allegro płytę główna ASUS P5LD2 -FM/S, kupiłem też do niej te ramy. O dziwo po podłączeniu ram’u słyszę 2 krótkie sygnały, z tego co czytałem to sygnalizują one błąd parzystości pamięci RAM. Można w jakiś sposób określić czyja to wina (płyty czy ram’u) bez chodzenia do kumpli i sprawdzania? Bo do najbliższego z takim wejściem mam “kawałek”.

Tu płyta: http://www.swistak.pl/aukcje/2588655,-gt-ASUS-P5LD2-FM-s-DUAL-CORE2-DUAL-DDR2-945P.html (kupowałem ją gdzie indziej)

Tu ramy: http://allegro.pl/item348439189_348439189.html

Przetestuj ramy MemTest’em

Wsadź ram do innych banków i spr.

Sprawdzałem po kolei w każdym i to samo, a memtestem jutro sprawdzę bo wszystko odłączyłem, żeby drugi komp działał :x

Memtestem86, oczywiście. Nie memtestem pod windows.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

elpolac0 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Informatyk w szkole powiedział mi, że niektóre płyty główne wydają takie dwa krótkie dźwieki, gdy POST zostanie zakończony pomyślnie. Czy to prawda? Aha i te sygnały nie powtarzają się puźniej tylko na początku przy włączaniu komputera.

Ma być tylko jeden sygnał.

Sprawdź ustawienia pamięci w biosie.

Sprawdź pamięci.

viewtopic.php?f=7&t=50125

Sprawdź kompa na innych modułach pamięci.

Te dwa dźwięki przy starcie systemu to może antywirus skanuje dyskietkę? Nawet jak dyskietki nie ma w napędzie to i tak napęd wydaje taki dźwięk, bo antywirus sprawdza czy dyskietka wogóle znajduje się w napędzie.

Od kiedy to programy się uruchamiają przed załadowaniem OS’a ??

No właśnie od kiedy ?? pierwsze o tym słyszę, chyba wyszły nowe antywirusy a człowiek o tym nie wie :lol:

Czy ja napisałem, że przy starcie komputera?! Napisałem “głośno i wyraźnie”, że przy starcie systemu niektóre antywiry sprawdzają napędy fdd czy dyskietki są… Co za ludzie… Nauczcie się czytać ze zrozumieniem.

Autor napisał, że przy uruchamianiu systemu też mu coś brzęczy więc dlatego napisałem o antywirusie.

Gdzie to napisał ?? :shock: w tym temacie nic nie pisze że przy uruchamianiu systemu też mu coś brzęczy

Ty też

Sam się naucz czytać ze zrozumieniem…

"Aha i te sygnały nie powtarzają się puźniej tylko na początku przy włączaniu komputera.

I pierwsze słyszę żeby AntyVir cokolwiek skanował zanim się OS kompletnie nie załaduje to, że się włącza ochrona to co innego :lol:

A fakt, przepraszam… Coś mi się pomyliło… Hmm…

O dziwo bo po odłączeniu twardziela był tylko jeden sygnał (brałem twardziela z innego kompa i tu go ustawiałem jako master, to może dlatego te sygnały bo jak się podłącza dysk z innego kompa i się chce żeby system wystartował pod inną płytą główna?), na razie nic oprócz podłączania i odłączania podzespołów nie mogę nic innego zrobić ponieważ czekam na przełączkę z PS/2 >USB bo ta płyta nie ma tych portów… :expressionless: :expressionless: