Dwa laptopy - jak zrobić internet

wypinasz ten kabelek łączący modem z twoim kompem.

wpinasz go do routera w port podpisany WAN,

resetujesz modem (wtyczka z zasilania)

podłączasz kabelek z routera (port 1-4) do Twojego kompa.

powinno działać tak samo jak wcześniej (o ile ustawienia są pobierane automatycznie od dostawcy neta)

chcesz włączyć wifi w routerze??? logujesz się na router (dane do logowania na nalepce od spodu obudowy routera) i konfigurujesz, w razie problemów warto zajrzeć do instrukcji obsługi.

dokładnie tak powinno być, jesli ustawienia masz pobierane automatycznie i nie logujesz się do sieci poprzez MAC adres.

nie, router jest urządzeniem pracującym niezależnie i nie wymaga instalacji na komputerze, konfiguracja odbywa się poprzez przeglądarkę internetową.

możesz na samym poczatku “pochwalić” się kto jest dostawcą internetu.

i sprawdzić czy w ustawieniach połączenia z internetem we właściwościach protokołu TCP/IP masz coś ustawione czy na auto.

t1.PNG

skoro nie możesz podać dostawcy neta…

i miałeś ustawienia na auto i wyświetlił ci się certyfikat dostawcy neta to ja obstawiam że powinieneś sklonować MAC adres.

to będzie to ustawienie na samym dole - przepisujesz MAC adres kompa na którym internet działa.

beztytuu1j.png

wpisz w uruchom cmd

a potem

ipconfig /all

podepnę się :slight_smile:

mam router Edimax, internet w dialogu. Bezprzewodowo działa mi internet TYLKO na 1 laptopie, na drugim w ogole nie może znaleźć sieci. macie pomysł jaka może być tego przyczyna?

proponuję zmienić kanał nadawania sieci - na coś mniejszego np. 4 lub 6

chodzi o numer kanału, tak?