Dwa monitory, 4:3 i 16:10, jak skonfigurować

Witam, mam problem z konfiguracją monitora 4:3, a mianowicie największa i najostrzejsza rozdzielczość jest za wysoka na monitor i ucina mi pasek zadań, jak dam mniejszą to jest słabo widoczny obraz, czy jest możliwośc np. zrobienia ekranu 16:10 z paskami na dole i górze? Bo nigdzie w ustawieniach tego nie widzę. System Windows 10

teraz też mam problem że robi mi się czarny pulpit, ikony itd. widać tylko tło mi zmienia na czarne , ot tak, jak to naprawić?

Hej,

  • A co to dokładnie za monitory? Możesz podać marki i modele?
  • A jak wygląda sytuacja, gdy masz włączone rozszerzenie ekranu zamiast opcji klonowania, bo podejrzewam, że o to chodzi?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jeden to LG Flatron L1715S a drugi to lg flatron L196WTQ-sf i tak mam opcję sklonowanego ekranu

Hej,

  • A jaka karta graficzna?
  • Połączenia monitorów przy pomocy DVI, HDMI czy D-Sub?
  • Czy przy konfiguracji ekranów jako rozszerzone pojawia się jakikolwiek problem?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ustaw jako rozszerzenie to rozciągnie ci pulpit na oba i na obu wyświetli pasek, wszystko będzie w rozdzielczościach natywnych monitorów.

Prawym na pulpit - ustawienia ekranu - tam masz wszystkie opcje.

Opisywany problem występuje przy ustawieniu duplikowania.
Karta nie ma znaczenia, podobnie jak rodzaj złącza.

mam ustawione rozszerz te ekrany, ale dalej mam ten monitor 4:3 mało wyraźny, główny monitor ma dobrą rozdzielczość ale ten drugi, 4:3 raz za dużą ma, raz za małą i nic nie widać

A może kliknij na monitorze klawisz odpowiedzialny za wyrównanie obrazu…

Hej,

Ma znaczenie, bo w niektórych sterownikach (na przykład w kartach nVidii) istnieje możliwość definiowana skalowania obrazu. W przypadku klonowania może być to bardzo przydatna opcja.

Jakim złączem jest podłączony ten problematyczny monitor? Może jakiś problem na karcie graficznej z RAMDAC? Model karty graficznej w tym przypadku też się przyda.

Pozdrawiam,
Dimatheus

No dobra, szukaj dalej.
Póki co absencja autora wskazuje na brak problemu do rozwiązania.