Dwa monitory i niezłe obiążenie systemu

(Matejo Master) #1

Witam, mam mały problem otóż. Podłączyłem dziś drugi monitor do laptopa dokładniej HP w2408h, ustawiłem rozdzielczość na 1920x1200 i za uwarzyłem niezłe zwolnienie systemu na dołączonym monitorze (na monitorze laptopa wszystko działało ok (1280x800)) bez przesady przeciąganie okien czy wybieranie opcji w menu chyba nie ma takich olbrzymich wymagań a jednak trzeba było czekać?. Teraz pytanko czy to wina mojego laptopa że jest za słaby (Centrino Duo 1.66GHz, X1600 512MB, 2GB Ram, 160gb) czy mam słabe sterowniki (ATI Catalyst)?

edit:

Bawiłem się głównie 3ds maxem więc to pewnie jego wina - wiadomo, mniejsze programy dają rade.

(slawex1983) #2

Czy sytuacja wygląda tak, że przy wyświetlaniu obrazu na dwóch monitorach JEDNOCZEŚNIE, okna na tym dodatkowym przesuwają się opornie, a na pierwszorzędnym jest dobrze? Sprawdź ustawienia kolejności monitorów w Catalystach. Ewentualnie zainstaluj nowe sterowniki. Takie spowolnienie nie powinno mieć miejsca.

(Matejo Master) #3

Gdy okno dochodzi do drugiego monitora zaczyna poruszać się opornie na obydwu.

(Lukaszk 89) #4

A spróbuj może na mniejszej rozdzielczości.O ile wiem to jeśli używasz Catalystów to chyba są 2 ich zamienniki.Ale który na jakim kompie jest lepszy to już trzeba sobie samemu dobrać.(jedne chyba Omegi się zwą).

(Matejo Master) #5

Na omegach to samo, odświeżanie ustawione jest na 60Hz ale i tak się wlecze.