Dwa monitory na jednym komputerze

Witam.

Na wstępnie chciałem zaznaczyć że użyłem opcji szukaj oraz troche googlowałem ale nieznalazłem odpowiedźi na moje pytanie.

Mam w kompie 2 karty graficzne jedną zintegrowaną a druga to Gforce 4 MX 64MB. Aktualnie siedze na Gforce a do karty zintegrowanej chciałbym podłączyć drugi monitor na którymn mogłbym np. oglądać TV z karty telewizyjnej a tym czasem na drugim monitorze np. przeglądać www. I mam następujące pytania co do dwóch monitorów:

  1. Czy na WinXP jest to do zrealizowania?

  2. Co będe musiał zrobić oprucz podłączenia 2 monitorów żeby wszystko ładnie wspułgrało?

  3. Czy jest to jakoś bardzo zasobożerne? Czy bedzie zużywać to tylko tyle zasobów co potrzeba na odpalenie np. programu do oglądania TV?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Maciej [macwys]

Nie da się tego zrobic, ponieważ nie uruchomisz dwóch róznych kart naraz, musisz kupić grafikę z 2 wyjściami na monitor

O ile mnie pamięć nie myli to już od win98SE jest obsługa wielu monitorów. Kiedyś nawet to robiłem z jedna kartą na PCI a drugą w AGP więc nie gadaj głupot.

Może (tego to już nie sprawdzałem) sie nie da ze zintegrowaną - ale popróbować warto.

ale nie kart graficznych

“Kiedyś nawet to robiłem z jedna kartą na PCI a drugą w AGP więc nie gadaj głupot.”

Venger pisze że to zrobił - że odpalił 2 karty graficzne więc widocznie da się odpalić.

Proszę jeszcze o odpowiedź na moje pytanie jeśli jest ktoś wstanie na nie odpowiedzieć:

  1. Co będe musiał zrobić oprucz podłączenia 2 monitorów żeby wszystko ładnie wspułgrało?

No własnie kart graficznych

http://support.microsoft.com/kb/q182708/

Proszę o jakieś instrukcje co mam zrobić jak już podłącze 2 monitory?

  • coś pozmieniać w biosie?

  • zainstalować jakiś soft?

Bo mam 2 karty, drugi monitor moge załatwić ale co mi z tego jak niebęde umiał tego skonfigurować.

Proszę o pomoc.