Dwa monitory na karcie zintegrowanej i radeonie

Posiadam:

kartę graficzną: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd-6670-1gb-gddr5-128-bit-hdmi-hdcp-dvi-dp-box-eah6670-dis-1gd5-399724/

płytę główną: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

Windows 7

 

oraz dwa monitory które chciałym podłączyć przez dvi. Chciałem to zrobić tak że jeden jest podłączony do karty zintegrowanej a drugi do radeona. Problem jest taki że jak podłączam monitor to zintegrowanej to nic się nie dzieje, w ogóle nie wykrywa monitora. Ponadto w menadzerze użądzeń, pod “Display adapters” mam tylko radeona, nic więcej. Co można zrobić w tej sytuacji żeby móc korzystać z obu monitorów przez kabel dvi? Chciałbym tak korzystać zarówno pod windowsem jak i linuksem.

Jak karta nie ma dwóch wyjść DVI to z tego co wiem to nie ma szans. Poza tym skoro masz kartę graficzną to nie podepniesz monitora pod zintegrowaną kartę. 

 

 

Jak podłączyć dwa monitory z jednej karty graficznej?

Jak działa jedna karta grafiki, to druga jest wyłączona, z tego co mi wiadomo to nie da się włączyć jednocześnie zintegrowanej i zewnętrznej, więc jak napisał _tommy_ jak karta nie ma dwóch wejść to możesz zapomnieć raczej o tym, może ma DVI VGA czy HDMI, w tedy każdy monitor na innym kablu i będzie ok, ostatecznie zostaje rozdzielacz DVI, ale z doświadczenia wiem że takie zabawy z rozdzielaniem czy łączeniem kabla zazwyczaj kończą się na utracie dobrego obrazu.

Coś poprzestawiałem w biosie (czy uefi) i działają mi dwa monitory, jeden podłączony do zintegrowanej a drugi do karty graficznej.

Tylko teraz jest pytanie, jak to działa. Czy wszystko jest przeliczane na jednej z kart (której?) a druga robi tylko za “rozdzielacz”? Czy to jakoś mądrze ze sobą współdziała i w efekcie mam dwie, działające ze sobą karty graficzne?

Masz to na złączu DVI?

 

Wg mnie to zadziałało bo skorzystałeś ze złącz VGA ale mogę się mylić.