Dwa monitory na raz nie chcą zadziałać

Hej.

Sprawiłem sobię drugi monitor i niestety nie chcą współgrać oba naraz.

Nr. 1: Philips 193V

Nr. 2: Philips 196V

Grafika: Radeon HD7870

Do obu idą kable VGA które wchodzą w przejściówki VGA>DVI podpięte do karty graficznej.

Oba są sprawne bo gdy podepnę monitor 2 pod pierwsze wejście w grafice to działa.

W menadżerze urządzeń widoczny jest tylko jeden podpięty pod pierwsze wejście w karcie graficznej.

Hej
A powiedz jeszcze jaki masz system, bo np. Windows 7 Starter ma ograniczenie do jednego monitora (ew. umożliwia klonowanie z tego co pamiętam - tzn. na wszystkich monitorach to samo)? Możesz opisać resztę komputera i oprogramowania jakie tam masz?

System to windows 10, reszta sprzętu w mojej sygnaturze.

A jak podepniesz monitor TYLKO pod drugie wyjście?

Brak rezultatu, dziwi mnie ta cała sytuacja.

Obstawiam na problem z przejściówką, przerabiałem temat. 
all-DVI-types.jpg

Obie to DVI-I duallink (wszystkie piny dostępne)

Podłączyłem telewizor przez HDMI i normalnie oba “monitory” były widoczne przez system, strzelam, że z jakiegoś powodu nie mogą być oba po analogu.

Na szczęście Philips 196V ma jeszcze wejscie DVI, także zamówiłem właśnie kabel DVI>HDMI i dam znać czy ruszy.

 

Przy okazji, ciekawy jestem czy takie coś by zadziałało:

http://allegro.pl/kabel-rozdzielacz-dual-dvi-vga-hannstar-e52534-d-i6204209716.html

Ja mam nieco słabszego Radeona (7750) i tam od razu producent karty mówił, że nie można mieć więcej niż jednego monitora na złączu analogowym. Podobnie zresztą jest w Intelu na przykład.

 

Taki rozdzielacz możliwe, że zadziała, ale będziesz miał ten sam obraz na obydwu ekranach.