Dwa monitory - nie działają jednocześnie

Witam,

posiadam dwa monitory lg, jeden model 24mp48hq drugi 24mt58df. Pierwszy posiada wejście hdmi i vga, drugi dwa razy hdmi i raz vga. Oba osobno działają na kablu hdmi-hdmi. Niestety na karcie graficznej mam tylko jedne wejście hdmi a drugie dvi. I tak, jak podłączam jednocześnie dwa monitory, jeden kablem hdmi-hdmi, a drugi kablem hdmi-dvi, to ten podłączony kablem hdmi-dvi nie działa. Prosiłbym o jakieś rady lub wyjaśnienia

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam

Prawdopodobnie szajs przejściówka?

A jaką masz kartę grafiki?

geforce 1060 zotac, przejściówka nówka zesklepu

Te że nowa, o niczym nie świadczy?

A sam monitor z tą przejściówką pracuje? - bez podłączonego drugiego monitora do karty.

Właśnie sprawdziłem, działa, ale uruchamia się z niską rozdzielczością. Po uruchomieniu systemu zmieniłem na 1920x1080, zrestetowałem komputer i wysoka rozdzielczość jest tylko po załadowaniu systemu, podczas ładowania i wyświetlania się logo płyty głównej jest wciąż niska rozdzielczość.

To jest najważniejsze - reszta nie ma znaczenia.

Podłącz na wyłączonym kompie drugi monitor i start.

PPM na pulpicie i panel sterowania Nvidia

I opcja konfigurowanie wielu monitorów - po prawej stronie powinny być dwa wykryte i zaptaszone.

Sprawdzałem w ustawieniach karty, wykrywa tylko jeden, ten na kablu hdmi-hdmi

No to przejściówka lub kabel HDMI?

Sprawdź w różnych gniazdach HDMI karty i tego monitora - zmieniaj i test.

Sterownik karty grafiki musi wykryć dwa urządzenia.

Próbowałeś najzwyczajniej na świecie Win+P i “Extend” / “Rozszerz”? Domyślnie system zawsze uruchomi tylko jeden monitor.

Przejściówka DVI/HDMI nie powinna robić żadnego problemu, bo jest to tylko mapowanie na inny wtyk. W obu przewody są dokładnie takie same (HDMI ma więcej, ale te odpowiedzialne za obraz są takie same).

Możesz też spróbować odłączyć monitory od prądu (fizycznie). U mnie kiedyś pomogło w dziwnych problemach z ich wykrywaniem.

Nie działa, może ma to coś wspólnego z tymi rozdzielczościami przy rozruchu, że w jednym monitorze jest inna niż w drugim?

Napisałem.

Na rozdzielczości przy rozruchu nie masz wpływu. Poza tym niektóre karty graficzne (np. mój GF 560GTX) ekrany bootowania wyświetlają na obu monitorach, logo startującego systemu na 1 uznanym za taki przez kartę graficzną, okno logowania do systemu na 1 ustawionym jako taki w systemie i dopiero po zalogowaniu oba monitory pracują tak jak to ustawiłem w systemie.