Dwa monitory podobne parametry, ale który wybrać

Cześć.
Ostatnio aktualizuję swoje stanowisko i stanąłem przed wyborem monitora. Jako ten drugi mam już aoc24gu, a teraz szukam coś na podstawowy max 25 cali. Ponieważ zależy mi na kolorach i matryca TN już mnie nie satysfakcjonuje to znalazłem dwa ciekawe modele IPS oraz 240hz.

  1. Acer Nitro VG252QXBMIIPX
  2. Acer Predator XB253QGXBMIIPRZX
    Z testów i specyfikacji oba wydają mi się dosyć podobne czego nie można już powiedzieć o cenie.
    Aktualnie ten 1 mogę dostać za 1000zł, a drugi 1600zł.
    Czy ktoś z Was powie mi na który lepiej się zdecydować?
    Z góry dzięki i pozdro.

Różnica w cenie nie jest jakaś strasznie wielka. Ja bym wolał dołożyć te 300 zł i kupić Predatora. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Predator ma HDR ale nie to zawazyłoby na moim wyborze. Nitro to seria budżetowa. Predator to takie premium (coś jak u na przykład Asusa gdzie budżetowe wersje to TUF a premimum to ROG). To oznacza, że w wersji Predator na pewno też do produkcji monitora zastosowano lepszej jakości materiały.

No dobra, myślałem tez nad :DELL Alienware AW2521HF, ale nie da rady go teraz dostać.

Też bardzo dobry monitor. Na pewno co do jego jakości nie można mieć wątpliwości - jednak jest on pozbawiony HDR. Jeżeli ci na tym zależy to z tych trzech ma go tylko Predator.

Na komputerze głównie gram w fps’y, ale miałem już monitor 240hz z matrycą TN i od kiedy przerzuciłem się na IPS jest 100razy ładniej i teraz na tym też mi zależy. Także ma być najlepszy stosunek jakość/wydajność przy tych 240hz :slight_smile:

Dobrej jakości obraz dostarczą ci na pewno wszystkie 3 monitory. Rozrzut cenowy między nimi nie jest jakiś straszny. To nie różnica 500-700 zł tylko co najwyżej 300 zł. Jeżeli miałbym dziś wybrać z tych trzech monitorów to wybrałbym Predatora. Na samym końcu (z tych trzech) rozważałbym kupno Nitro. Moim zdaniem jeżeli budżet ci na to pozwala to tak naprawdę stoisz przed wyborem Dell vs Predator.

normalnie brałbym tego aliena chyba, ale nie ma go nigdzie dostępnego od ręki. Może jakieś promocje się w najbliższym czasie pojawią na tego predatora to go wezmę, a jak nie to poczekam chyba na alienware.

Akurat mam nitro, trochę inny model, ale ogólnie na wykonanie nie narzekam, jedynie ta podstawka sprawia wrażenie lekko delikatnej przy takiej masie, ale to we wszystich podobna. :wink:

no ja mam akurat uchwyty żeby wisiały, więc podstawka nieważna :slight_smile:

Odświeżam temat. Monitor dell alienware dostępny za 1669zł, a predatorek za 1539zł. Myślicie, że skusić się na alienware? Czekać może na promkę? W nowym roku będzie tańszy? Napiszcie co sądzicie, ale tak szczerze. Pozdro.

Ogólnie monitor zmienia sie rzadziej co 2-3 komputery (modernizacje)
Więc tak samo jak mówi @sidkwa Lepiej nie być sknerą i dołożyć trochę do lepszej marki.

Kumam to co lepiej tego della? A i czekać na promo czy dobra cena?

Dell ma dobre monitory dla grafików jak chcesz jakiś do grania to ASUS lub LG.
ten z della z alienware jednak też wygląda przyzwoicie

Ogólnie morele ma jeszcze z 9 sztuk
https://www.morele.net/monitor-dell-aw2521hf-210-avxj-6868563/