Dwa monitory pracujące równocześnie


(system) #1

jak podłączyć drugą karte graficzną na PCI, i co trzeba przestawić w biosie. Czy wtedy można będzie korzystać z dwóch monitorów


(Asterisk) #2

A nie lepiej kupić jedną kartę z podwójnym wyjściem

>>

http://sklep.benchmark.pl/katalog.html? … =&x=17&y=9


(Golden Finger) #3

Prawdopodobinie nie ma możliwości włożenia dwóch kart graficznych i podany sposób będzie jedynym dla twego problemu. Ponieważ chcesz mieć jeden komputer podłączony do dwóch monitorów to nalepszym rozwiązaniem jest kupienie karty dual head z dwoma wyjściami na monitor. na tej stronie http://www.gamatronic.pl/hardware/kompo … atrox.html jest opis działania takiej karty, przykładowy dotyczy kart AGP. Chciałbyś kartę do ganizda PCI, wiem że takie karty były produkowane. Poszukaj w sklepach internetowych lub dowiedz się w jakimś sklepie komputerowym czy Ci ją sprowadzą i za ile. Głownie graficy komputerowi pracują na takich kartach, ale również i projektanci.

Pozdrawiam

Golden Finger


(system) #4

Zgodzę się tu z kolegą. Zależy jeszcze do czego potrzebujesz karty na PCI. Ogólnie jest to przestarzała już technologia (ma zasadnicze ograniczenia wydajności i jakości). W tej chwili standardem jest AGP, który przewyższa PCI pod tym względem. Jeśli np. chciałbyś grać w grę na dwóch monitorach z jednego systemu to szczerze nie polecam rozwiązania na PCI. Przykładowymi kartami na PCI są karty serii VooDoo.

Pozdrawiam.


(system) #5

Dzięki za zainteresowanie! !!


(Golden Finger) #6

(Asterisk) #7

Kolega pisze, i pisze, i pisze.

A do tej pory nie podał typu BIOS.

Mam się zabawić we wróżkę ???

PS. Może by tak …?


(system) #8

Do Golden Finger: sorrrki! !!


(system) #9

Wiem, że jest możliwość pracy dwóch monitorów na jednym komputerze, bo widziałem już takie rozwiązanie, jednak nie znam szczegółów.

Co do BIOS’u odsyłam tutaj:

http://www.bios.pnet.pl/

http://republika.pl/help/

Pozdrowienia