Dwa monitory/problem z działaniem

Witam, na starym komputerze podłączając jeden monitor za pomoca kabla vga do karty graficznej i drugi za pomocą vga do płyty głównej działay bez problemu. Mam nowy komputer, aby podłączyć monitor do karty musiałem użyć przejściówka z vga na d-sub, okej, a podłączając drugi montior tą samą przejsciówką (posiadam dwie przejsciowki) działa obraz przez minute a po czasie zaczynają wariować, włączają się i wyłączają. Podłaczam tylko do karty graficznej (mam jakby dwa wejscia (załącznik) natomiat przy płycie głównej kompletnie nie wykrwa ona monitora. Jest na to jakiś sposób?

!

Przejściówka vga do d-sub to musi być coś!

Zacznij może od lektury na temat rodzajów złącz: D-SUB, DVI-D, DVI-I itd… może wtedy łatwiej Ci będzie rozwiązać zagadkę dlaczego monitory szaleją… Z Twojego opisu wynika, że kompletnie nie wiesz z czym masz do czynienia.

Doskonale wiem z czym mam doczynienia. Może nie jestem weszechwiedzący jak Ty na temat kabli, ale od tego jest forum żeby rozwiać niejasności, nauczyć się nowych rzeczy a nie krytykować bo ktoś czegoś nie wie. To nie jest rozwiązanie mojego problemu więc nie wiem czym chciałeś zabłysnąć? Ten kabelek jest to dvi-d konwenter na vga. Lepiej Ci?

To teraz posłuchaj: DVI-D obsługuje sygnał wyłącznie cyfrowy, konwerter VGA jest analogowy i powinieneś mieć złącze DVI-I żeby udało się połączyć DVI do gniazda D-SUB w monitorze… resztę sobie doczytaj.
P.S. Lepiej mi, bo wiem, że nadal nie wiesz z czym masz do czynienia… i nawet nie wiesz czego wyszukać w sieci, a na ten Twój temat jest tak dużo, że szok.

Ale pomyśl, gdybym wiedział czego mam szukać, po co bym tworzył ten wątek? Chodzi mi o to że kompletnie nie działają mi wejścia w płycie głównej. Dlaczego uważasz że powinienem mieć złącze DVH skoro na pierwszym monitorze bez problemu używam tej przejsciówki cały czas i działa, a drugi wariuje po minucie gdy jest na niej włączony. Stąd też mój temat dlaczego się tak dzieje i jak temu zaradzić

Czekaj czekaj…

na zdjęciu są sloty z karty graficznej a nie płyty głównej… Nie podałeś modelu płyty, ani zdjęcia tylnego panelu. Na dodanym zdjęciu w port DVI wpięta jest wtyczka, nie jestem w stanie stwierdzić, czy to jest DVI-I czy DVI-D. Poza tym na zdjęciu nie ma przejściówki tylko jest wpięty bezpośrednio kabel. Przejściówkę wpina się w gniazda kart. Obstawiam, że port wpięty to DVI-I.

Hej,

A możesz napisać dokładnie, jaka to karta graficzna i jaka płyta główna oraz monitor. Będzie łatwiej, serio…

Pozdrawiam,
Dimatheus