Dwa monitory - zapamiętywanie układu ekranów

Mam drugi monitor podłączony do laptopa, zamontowany nad laptopem i ustawiony “logicznie” w windowsie też nad wyświetlaczem laptopa.

Problem polega na tym, że uśpienie lub zahibernowanie laptopa i późniejszy powrót do normalnego trybu pracy powoduje, że dodatkowy ekran zawsze ląduje “logicznie” po prawej stronie ekranu podstawowego i trzeba go ręcznie przestawiać znów na powyżej.

Ogólnie jest z nim dziwnie, bo niedawno po wybudzeniu pojawiał się tam gdzie powinien (powyżej), ale okna, które w nim zostały przy uśpieniu znajdowały się po_prawej i żeby je odzyskać, trzeba było przestawiać ekran na po_prawej i przenosić okna na ekran podstawowy.

Na jego zachowanie nie zauważyłem wpływu czy ustawiam położenie w “Ustawieniach ekranu” z windowsa czy we “Właściwościach grafiki” z programu do karty graficznej (Intel GMA 945).

Czy ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić?

U mnie na grafika Ati HD2600 zapamiętuje układ monitora i jego ustawienie… Jak podłacze to odrazu ładuje się po lewej stronie 1400x900 i 75Hz i tak jest zawsze… Może to kwestia grafiki jak masz GMA moze ona niepotrafi zapamiętać poprzedniego układu i zostaje ustawiony jakiś domyślny układ…

P.S. Ale ustawienie tego to przeciesz kwestia kilku sekund więc niepowinieneś odczuwac takiego dyskomfortu

przeinstalowałem sterowniki, na razie po dwóch uśpieniach jest w porządku, więc to chyba one były walnięte.

ustawianie tego to owszem kilka sekund, ale w zasadzie po to usypiam lub hibernuje komputer, żeby potem wrócić do normalnej pracy, a nie zastanawiać się gdzie tym razem są moje okienka i w którą stronę mam pojechać myszką, żeby je znaleźć :wink:

Złączono Posta : 06.12.2007 (Czw) 9:19

nie, to jednak nie sterowniki, teraz rano znowu musiałem przestawiać układ monitorów.