Dwa oprogramowania na jednym kompie,żrą się

Czyli tak mam 2 oprogramowania do komórek i gdy jedno zainstaluje jest ok ale w momencie gdy instaluje drugie to zaczyna się lipa i czasami bywa że nie wykrywa telefonu mi ani od jednego softu ani od drugiego… efektem jest to ze robię format bo innego wyjscia nie widzę i tu mam następujące pytania:

  1. Wiem że idzie szcyścic wzelkie info na temat pamięci danych aplikacji(rejestr systemu) i mam pytanie czy to jedyny sposób na to aby minąć FORMAT dysku czy są jakieś inne możłiwości jeżeli tak to jakie proszę o wskazówki dokładne bo w rejestrze też nigdy nie grzebałem a wiem że z tym nie ma zabawy i nie chce sobie uwalić sprzętu jak to robić żeby było ok?

  2. Czy są jakieś metody aby 2 oprogramowania mogły być na jednym kompie bo z tego co się orientuje chodzi tu o sterowniki do kabli usb i przez to jest tak jak jest

Podałes troche malo informacji o sofcie, ale postaram sie pomoc.

  1. Format to przesada. Wystarczy usunąć stery do kabla - prawdopodobnie deinstalator (skrót) znajdziesz w menu start albo w dodaj/usuń programy.

  2. Dosc prostym programem do edycji rejestru jest regcleaner dostepny tutaj:http://www.idg.pl/ftp/download/pc_7827/RegCleaner.exe

instalacja i obsluga jest banalna wiec nie bede jej opisywal. Usun poprostu wpisy tych dwóch programów.

  1. Jeśli te 2 programy korzystają z tych samych sterownikow do kabla to moze byc problem. Poszukaj innych (uniwersalnych) sterowników albo innego programu.

co do softu są to programy mobile phone tools 3.0 do motoroli v980 i podobny program do motoroli E398 co do usuwania sterowników i oprogr. to już tak robiłem w panelu sterowania, restart i ponowna instalacja oczywiście ale nie pomogło dlatego też pytałem się o ten rejestr czy aby na peno ten program jest łatwy i bezpieczny bo jest też on w dobrych programach ale pisza ze…

  1. nie zalecamy używania programu początkującym użytkownikom?