Dwa piski i brak reakcji monitora

Cześć, przed chwilą złożyłem kompa, wszystko podłączone dobrze, podzespoły polecone na forum. Po włączeniu kompa wszystko się kręci, święci, ale brak reakcji na monitorze. Z głośnika komputera wydobyly się dwa krótkie piski.

Sprzęt:

i3 540

Asus p7p55d-e lx

4x 2 GB ddr3 kingston hyperx

Sapphire Radeon r7 260x

Corsair vs450

Wyciągnąłem baterię biosu na 3min i wciąż dwa piski.

Ram też wyciągnąłem i zamieniłem kolejność - bez zmian :frowning:

Bez Ramu też dwa piski i brak reakcji.

Nie mam już sił do tego, a w dodatku na jutro mam pracę oddać…

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1235473.html

Widziałem to zanim założyłem temat.

Po opisanych objawach wskazuje na:  1)Błąd parzystości RAM     2) Błąd  karty graficznej.   Jeżeli wszystko idzie a monitor ciemny, raczej chyba grafika.

Grafika nowa, nigdy nie używana. Po odlączeniu grafiki wciąż są piski.

Masz możliwość sprawdzić kartę u znajomego? Podłączyłeś do niej dodatkowe zasilanie (pytam w ciemno, ale taka karta raczej je potrzebuje)

U znajomego nie bardzo.

Do karty podłączyłem jedynie kabelek od zasilacza i monitor przez przejściówkę.

Czy podłączyłeś dodatkowe zasilanie procesora (wtyczka 8 pin)?

A spróbuj tak,  cytat:  [wyciągnąć grafę i odpalić kompa. Jeżeli sygnały będą takie same, to jest to wina grafiki. Można dla sprawdzenia wyjąć jeszcze ram i odpalić kompa bez grafy i ramu. Płyta będzie wydawać z siebie inne dźwięki.]                        Zobacz tu:http://forum.pcformat.pl/Blad-parzystosci-RAM-dziwna-sprawa-t Dobrze byłoby gdybyś dla pewności sprawdził kartę na innym sprzęcie.

Trzymamy kabel do niebieskiego gniazda? To gniazdo teraz zobaczyłem. Poprzedni właściciel go nie używał i była tam czarna zaślepka.

post-205046-13970636793561_thumb.jpg

Co do karty to bez niej też są dwa piski. Różne kombinacje robiłem.

Podłącz tam wtyczkę 8 pin (EPS).

Dwa piski są, zaświeciła się czerwona dioda na płycie i po kilku sekundach komp wystartował. System wykrywa 8 GB Ram i kartę. Zainstalowałem stery i wszystko działa, ale skąd piski?

PS. Nigdy bym się nie zczaił, że te zaślepki trzeba wyciągnąć i dać tam kabel. Dziękuję :smiley:

Ano stąd  co nie było zasilane.

Ale teraz wszystko zostało zasilone i piski dalej są. To chyba nie są normalne piski, które występują przy normalnym uruchomieniu komputera. Mam nadzieję, że nic poważnego się nie stanie przez to.