Dwa pliki boot.ini

Witam

W momencie startu windowsa pokazuje mi się, po planszy z nazwą płyty głównej komunikat na czarnym tle :

"Wybierz system operacyjny:

-Windows Xp

-Instalator systemu Windows Xp"

Następna jest już plansza z napisem Windows ( jeśli wybierze się pierwszą opcję), natomiast przy drugiej pisze o jakimś błędzie i braku pliku.

Wcześniej próbowałem zrobić aktualizację systemu z płytki ( wystąpił mały problem na moim kompie) jednak w trakcie rozruchu zrezygnowałem z tego a jednak takie “dziadostwo się pojawia”.

Jak można pozbyć się tego wyboru aby system ładował się automatycznie ?

Plik boot.ini na c: (system) wygląda tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect<

oraz na innym dysku boot.ini wygląda tak:

[boot Loader]

Timeout=5

Default=C:$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT

[Operating Systems]

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

C:$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT=“Instalator systemu Microsoft Windows XP Professional”

[Boot Loader]

Timeout=5

Default=C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT

[Operating Systems]

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT="Instalator systemu Microsoft Windows XP Professional"

zmień na:

[Boot Loader]

timeout=30

Default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS

[Operating Systems]

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Wielkie dzięki - pomogło.