Dwa połączenia sieciowe (Internet, LAN) problem XP


(Dariusz) #1

Witam serdecznie, mam następujący problem.

Jestem podłączony na laptopie za pomocą iPlusa z Internetem, dodatkowo, za pomocą sieci Wifi z routerem DLINK DI-524, który ma tylko połączenie z drukarkami (bez internetu).

Problem jest następujący.

W systemie Vista jest takie fajne udogodnienie, iż system wykrywa które połączenie ma łączność tylko Lokalnie a które Lokalnie i Internet. I jak nie trudno się domyśleć, w tym systemie jak jestem połączony z Internetem za pomocą iPlusa i Wifi z drukarkami, wszystko działa poprawnie, tzn. Internet chodzi normalnie i sieć LAN - łączność działa.

W systemie XP niestety jest problem. Gdy jestem połączony z iPlusem i Wifi, to nie ma Internetu. System uparcie szuka połączenia z Internetem na Wifi, i nie widzi na iPlusie. Po wyłączeniu sieci Wifi, Internet zaczyna działać normalnie.

Stąd pytanie, czy da się coś na to poradzić, aby było jednocześnie połączenie LAN bez internetu na Wifi i iPlus z dostępem do internetu?

Dosyć to denerwujące, gdyż jak chce coś wydrukować to muszę się rozłączyć z Internetem i włączyć Wifi, bo inaczej wszystko dostaje zwiechy. I vice-versa, jak chce skorzystać z internetu to muszę wyłączyć łączność Wifi.

z poważaniem


(Cooldawid) #2

Połączenia sieciowe ---> Zaawansowane--> Ustawienia Zaawansowane-->Karty i powiązania

ustaw połączenie iPlusa wyżej niż połączenie WiFi do drukarek i zobacz czy działa....

Pozdrawiam


(gucio0123) #3

witam sam odpowiedziales sobie na pytanie:)

spodkalem sie juz z tym musisz miec wylaczone wi fi by kozystac z iPlus-a ponieważ internet z wi fi zakluca prace Iplus:)

sam mam iplusa i udostepniam neta przez wifi dziala az milo


(Dariusz) #4

@Mr_Mischievous

Niestety, ale w Karty i powiązania nie widzi iPlusa :confused:

@gucio0123

Nieprawda że zakłóca, gdyż na Viscie wszystko chodzi normalnie, tu chodzi bardziej o kolejność korzystania a XP jakoś ma z tym problem :confused:


(Cooldawid) #5

hmmmm.. Nie chce się sprzeczać ale wg mnie musi być w połączeniach sieciowych połączenie iPlus... Może tworzy się ono za każdym razem jak wkładasz modem i odpalasz aplikacje?? sprawdź przy włączonym iPlus czy nie ma.....

A jak nie ma to daj połączenie sieci bezprzewodowej na sam dół i wtedy sprawdź...

Pozdro


(Dariusz) #6

@Mr_Mischievous

Połączenie jest, ale w Karty i powiązania nie ma, ot co..

Chyba zostanie mi to rozwiązać w inny sposób...