Dwa połączenia sieciowe w jednym komputerze

(Piotrjank) #1

Posiadam aktualnie dwa dostępy do internetu- kablowy i bezprzewodowy (Play Online). Chciałbym się zapytać, czy dałoby się w tym samym czasie korzystac z obu połączeń na raz? Posiadam system Windows Vista.

(Marekglapa) #2

Jeżeli np chcesz ściągać tak jakby dwa łącza były podłączone razem to nie znam sposobu. Ale wiem jak zrobić żeby np. Strony leciały na play online a p2p/ftp na innym łączu. Rozwiązaniem jest maszyna wirtualna. Na systemie matce oglądasz strony, a na maszynie wirtualnej montujesz internet kablowy i nim ściągasz.

(Bolo92) #3

Load Balancing, ale wątpie, że zaczniesz zwiedzać google no i na Windowsie to trudniej zrobić niż na Linuksie, efekt i tak by był ten sam co sposób @dzikimuflon , ponieważ nie można pobierać równolegle z różnych adresów IP, chyba, że program by potrafił od początku do połowy pliku pobierać z łącza nr. 1 i równolegle od połowy do końca pliku z łącza nr. 2.

(bachus) #4

Najlepiej by było zakupić dodatkowy komputer / router. Windowsy desktopowe są okrojone z takich opcji, tu już potrzeba np. serwerowego W2k3. Możesz jednak zrobić małą sztuczkę - znając podsieci / adresy IP możesz wypchnąć ruch na odpowiednie łącze:

route add (adres sieci) mask (maska sieci) (brama domyślna)

(system) #5

mam podobny problem, posiadam 2 karty sieciowe w kompie i chcę aby działały w różnych podsieciach, lecz pojawia się problem bo gdy mam uruchomione 2 karty cały ruch jest kierowany na jedną z nich a ja potrzebuje w tym czasie aby ruch odbywał się w obu sieciach, dodam że posiadam system win XP Pro