Dwa połączenia sieciowe

Laptop (z Windows Vista) używany jest w pracy i w domu. W obu miejscach żeby net działał, potrzebna jest ręczna konfiguracja połączenia (IP, bramy, itp.) - przy automatycznej konfiguracji sieć nie działa. Dotychczas żeby korzystać z internetu w pracy trzeba wpisać ręcznie konfigurację połączenia, a przenosząc kompa do domu, trzeba wpisywać ręcznie inne konfiguracje. Jest to dość uciążliwe. Czy jest możliwość utworzenia dwóch połączeń z ręcznie wpisanymi konfiguracjami (dom i praca), żeby sieć działała automatycznie przy podłączeniu kabla? Szukałem takiej opcji, ale jakoś nie mogłem znaleźć.

PS. Nie bardzo wiedziałem czy dać ten temat do działu o sieciach, czy o Windows Vista. W razie konieczności proszę modów o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Skorzystaj z http://www.dobreprogramy.pl/NetSetMan,P … 13339.html albo podobnego.

Nic nie musisz instalować.

Wystarczy wejść we “właściwości” karty sieciowej, następnie z listy wybrać “protokół TCPIP” i wejść w jego “właściwości”.

Potem skonfigurować ręcznie ustawienia karty w zakładce “ogólne” i na koniec przejść do zakładki “konfiguracja alternatywna” i wpisać ustawienia dla drugiej sieci (np tej firmowej).