Dwa problemy - start Windows i zżeranie RAMu przez Firefoxa

Witam !

Chciałem opisać moje 2 problemy.

  1. Kiedy się zaloguję… wszystko pracuje - uruchamiają się kolejne aplikacje… i nagle… STOP. Komputer jakby zawiesza się na 20, a czasem nawet 30 sekund. Po tym czasie komputer powoli wraca do normy. Co więcej, inni użytkownicy - mój tata i brat nie mają takich problemów.

Czym jest to spowodowane ?? Brat mówi mi, że wszystko przez dużą ilość ikon na pulpicie (aż tak dużo ich TERAZ już nie ma). Czy to prawda ?

  1. Uruchamiam Firefoxa (2.0). ZAWSZE mam otwarte kilkadziesiąt zakładek, bo lubię. Czekam chwilę aż się załadują… i teoretycznie wszystko powinno być dobrze, bo nie ma przecież jakiegoś czynnego użycia sieci. A tu nagle… okazuje się, że Firefox (proces) zajmuje ponad 90 CPU ! Nie zawsze tak jest, ale np. teraz, kiedy piszę tego posta tak właśnie jest. Pomocy !

Spowodowane jest to zbyt dużą liczbą otwartych zakładek. Proponuje w opcjach Firefoxa zaznaczyć, aby ostrzegał przed spowolnieniem komputera gdy naraz jest otwierane zbyt wiele kart. To powinno pomóc.

Pozdrawiam :smiley:

Yoghurtossos proszę nazwać temat konkretnie.

Ehh… Ideolog… zaledwie 27 otwartych zakładek i już ok 164000 K pamięci. :frowning: Kiedy liczba zakładek trochę wzrośnie… jeszcze bardziej spada. Tą opcję informowania o spadku wydajności, kiedy otwarte jest zbyt wiele kart mam włączoną, ale nie informuje mnie o niczym. To nie jest normalne chyba. Pomóżcie !

Yoghurtossos byłeś o coś proszony:

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

To proponuje zainstalować program do optymalizacji pamięci RAM

Free Ram XP pro do pobrania z vortalu

ile masz RAM- u, sprawdź w menedżerze urządzeń po załadowaniu systemu ilość wolnego RAM-u i obciżążenie procesora

Co do pkt.2—proponuję zablokować flasha przez rozszerzenie flashblock

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=83325&highlight=

:slight_smile:

Flashblock + Ad Block plus to dobra kombinacja, ale bez programu optymalizujacego ram to za daleko nie zajdziesz chyba że masz go pod dostatkiem to inna sprawa

Pozdrawiam :smiley:

Eureka juz myslalem ze nikt nie napisze ze to flash robi takie jajca :shock: Leon$ ma racje - to nie chodzi tak o ilosc zakładek jak o te zakichane reklamy flash-owe

programy te zazwyczaj bardziej szkodzą, niż pomagają.

żałować tylko, że rozszerzenie na dzisiaj niekompatybilne z Firefoksem 2.0.0.1…

Pozdrawiam

Czy aby na pewno Firefox 1.5 - 3.0a1 ALL

https://addons.mozilla.org/firefox/433/

:slight_smile:

W tym wypadku byłem do tyłu - dziękuję za wskazanie lokalizacji - rozszerzenie bardzo przydatne…

Pozdrawiam

programy te zazwyczaj bardziej szkodzą, niż pomagają.

to nie prawda, sam stosuje taki program i jest ok

żałować tylko, że rozszerzenie na dzisiaj niekompatybilne z Firefoksem 2.0.0.1…

nie jest to prawda, mam najnowszego Firefoxa i jest ok, a do reklam najlepsza jest kombinacja Flashbloka i Ad blocka plus

Dobrze się zastanów zanim zrobisz albo zaufasz.

Pozdrawiam :smiley:

Hmmm… Flashblocka zainstalowałem. Jest różnica, ale bardzo mała. Teraz zainstalowałem jeszcze AdBlocka Plus. Hmmm… tylko … co z subskrypcją ?

Więc jak z tymi optymalizatorami RAMu ??

A co do tego startu systemu ma ktoś jakieś pomysły ??

P.S. Przepraszam moderatorów za tak późną zmianę tematu.

Siemano tez miałem problem z wyciekami pamięci i po prostu wyłączyłem tą funkcje :smiley:

Robisz tak :

Odpalasz Firefox w pasku adresu wpisujesz to: about:config

Szukasz wiersza o nazwie : browser.sessionhistory.max_total_viewers klikasz na niego dwukrotnie i zmieniasz jego wartość na 0 powinno pomóc nie będzie ci brał 150MB RAM-u tylko np. 50MB jest różnica i radze zmniejszyć pamięć podręczną w ustawieniach przeglądarki gdzieś do 15 - 20 MB a jak to nie pomoże to możliwe ze zainstalowane wtyczki powodują problem z pamięcią.

U mnie FF zużywa tylko 70-80 MB RAM może mała różnica ale lepiej to niż 120MB

POZDRO

u mnie 129k ramu ale mi to nie przeszkadza :smiley: i nie odczuwam tego

Hmmm… tylko … co z subskrypcją ?

prosta rzecz po prostu w ustawieniach należy kliknąć dodaj subskrypcję filtrów, jest ich tam kilka, a jak poszperasz to nawet kilkanaście filtrów

co do optymalizatorów RAMu możesz spróbować, najwyżej jeżeli nie pomoże to odinstalujesz i będzie po kłopocie

Pozdrawiam :smiley: