Dwa problemy z instalacją Windows 2000

Chciałem zainstalować Windows 2000 na następującym sprzęcie:

Pentium 2 233mhz z MMX

4GB dysk

160MB RAM

Naped CD 16x

FDD

Ogólnie to to jest taki stary laptop. XP sie nie chciał zainstaloiwać bo wywalało czarny ekran. 2000 nie chce sie zainstalować bo po załadowaniu się sterowników w trybie tekstowym wywala SETUP IS STARTING WINDOWS 2000, ekran tak jakby sie rozszerza o milimetr w górę i w dół i dalej już nic się nie dzieje. Próbowałem wyłączać wszystko w biosie, przywracać domyślne, usunąłem Plug And Play OS ale dalej jest to samo. Uszło by jeszcze ale teraz mam listę systemów! Windows 98 i Windows 2000 i nie wiem jak to usunąć. Boot.ini wygląda tak:

Modyfikowałem go już. Da sie go jakoś zainstalować ten Windows 2000? A jeżeli nie to jak usunąć tą głupią liste albo chociaż ustawić 98 jako domyślny bo wchodzi po 3 sekundach 2000 i wywala błąd o braku pliku. Płytka na pewno jest ok, nie ma SP4. Próbowałem odpalać instalke z dysku.

mało pamięci RAM RAM :frowning:

Zauważyłeś że w większości tematów piszesz byle by coś napisać?

Jeżeli twoja wiedza komputerowa jest naprawdę 0,1 % to moja jest trochę większa i bynajmniej ta instalacja NIE ZALEŻY OD ILOŚCI PAMIĘCI RAM w komputerze. Stawiałem XP na 160MB, na 128MB więc 2000 powinien iść nawet bardziej niż Windows XP.

pomyliłem sie, źle odczytałem ilość zainstalownej pamięci, a co do pisania i mojej wiedzy to nie powinno Ciebie interesowac :wink: