Dwa problemy z wyłączeniem komputera

Gdy klikam w Start > Wyłącz Komputer , komputer jakby się zacina, znaczy zamiast tradycyjnego kursora jest klepsydra i taki stan aż do pojawienia się okienka trwa około 5 minut [Zależy ile komputer był godzin włączony]

A fdy już się uporam z tym problemem komputer się nie wyłacza tylko ciągle wyświetlony jest napis “Można bezpiecznie wyłączyc komputer” [Ponownie około 10 minut oczekiwania na koniec pracy] Problem jest troszke uciążliwy i przez niego muszę wyłączac komputer w Menedżerze zadań > Zamknij> Wyłącz

Imho powinienem usunąć następujące wpisy:

O8 - Extra context menu item: &Google Search - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmsearch.html

O8 - Extra context menu item: Backward &Links - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmbacklinks.html

O8 - Extra context menu item: Cac&hed Snapshot of Page - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmcache.html

(...)

O8 - Extra context menu item: Si&milar Pages - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmsimilar.html

O8 - Extra context menu item: Translate into English - res://C:\Program Files\Google\GoogleToolbar1.dll/cmtrans.html

(...)

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

(...)

O16 - DPF: {70BA88C8-DAE8-4CE9-92BB-979C4A75F53B} - http://launch.gamespyarcade.com/software/launch/alaunch.cab

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://skaner.mks.com.pl/SkanerOnline.cab

Czy moge je bezpiecznie usunąć? Choc wracając do sprawy uważam że problem tkwi gdzie indziej

Przeskanowałem kompa Ewido, ale nic to nie dało.

Proszę o pomoc :slight_smile:

W logu do usunięcia są tylko te dwa wpisy:

Poza tym w logach jest czysto :slight_smile:

Przeczyść rejestr (polecam do tego RegCleaner 4.3.0.780), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start --> uruchom --> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzbne przy autostarcie programy :slight_smile:

Usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Jeżeli nie grasz w te gry to tez możesz usunąć:

Poza tym jest ok.

Co do Twoich obaw:

Wpisy od toolbara Google. Jeżeli nie używasz to odinstaluj go w Dodań/usuń programy, wpisy w HijackThis a zaznaczony folder ręcznie z dysku.

Wpisy od komunikatora Windows Messenger. Są ok.

Pierwszy wpis trafiłeś. Natomiast drugi to od snaera on-line MKS.

Ale jeżeli nie uzywam Messengera to nie moge go spokojnie usunąć z loga?? Aha Skaner On-Line nie będzie mi potrzebny na 99% więc… :slight_smile:

Rejestr czyściłem owym programem, a na starcie tylko Windows, Internet i Kasper.

Zrobiłem jak w tym poscie zmieniłem jeden wpis w rejestrze : "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon - “PowerdownAfterShutdown”

Tutaj masz opis jak usunąć Messengera --> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=954

Co do skanera, to na wszelki wypadek zostaw - nigdy nie wiadomo, co się przyda później :slight_smile:

Tu możesz poczytać o możliwościach odinstalowania go

http://forum.ks-ekspert.pl/index.php?sh … =Messenger

Robisz tak:

Odinsalowywujesz go w Dodań/usuń programy.

Podejrzewam, ze masz tylko go z google to kasujesz katalog Google który jest w *C:\Program Files*

Jak będą od niego wpisy w HijackThis to je tez usuwasz.

I jeszcze rejestr czyścisz.

Tak powinno być ok :?

Ok panowie, dzieki za pomoc :slight_smile:

A jak jest napis “można bezpiecznie wyłączyć komputer”, to z tego co pamiętam po prostu trzeba wcisnąć ten przycisk na obudowie, który służy do włączania.

To chyba komunikat BIOS-u. Też kiedyś tak miałem. :wink: :wink:

Przy moim pierwszym kompie :wink: :wink:

Tak, ale musze siedziec przy kompie 5 minut żeby końcowy komunikat się pojawił i wtedy kliknąć w “Power” Jednak troche to denerwujące :slight_smile: