Dwa profile na jednej konsoli a PS+

Cześć,dzisiaj zakupiłem konsole PS4, z kodem PS+ na trzy miesiące, z grami Horizon Zero Dawn i Uncharted 4.Stworzyłem profil,zalogowałem się do PS+, no i tutaj wszystko było by pięknie.Problem polega na tym,że gry na konsoli,zapisują się z tego co zauważyłem do jednego profilu. Mam młodszego brata który z chęcią by sobie w Horizon pograł, lecz ja już trochę przeszedłem,a on musiałby zacząć grę od nowa niszcząc mój save. I tu rodzi się pytanie.

Jeżeli będę chciał zrobić mu profil, to w trakcie tworzenia profilu wyskakuje informacja o PS Network.Powinienem zrobić mu nowe konto PSNetwork,czy da się przypisać do mojego? I jak to zrobić,aby jego i mój profil dzielił te same gry, lecz ,żeby zapisy były inne dla każdego profilu, i gdy kupie w przyszłości PS+,aby oba profile mogły go używać.

Dziękuje za pomoc,jest to moja pierwsza przygoda z konsolami,więc wole się upewnić.

Jeśli Twoje konto jest aktywowane jako master to każdy użytkownik konsoli może korzystać dowolnie z zawartości konsoli. Wystarczy, ze zrobisz mu drugiego użytkownika, a on będzie się logował na swoje konto i nie stracisz save’ów.