Dwa programy do kontroli czasu przy PC

Hej.

Na początku zaznaczam, iż wiem, że był podobny temat, ale tam polecano jedynie KalendarzXP.

Poszukuję programu, który będzie mierzył czas spędzony przy komputerze. Proszę jednak dokładnie przeczytać poniższe punkty.

  1. Nie chodzi mi o czas działania systemu, tylko o czas, który rzeczywiście spędziłem przy komputerze. Pamiętam, że istniał taki program, który po X sekundach bezczynności zatrzymywał swój licznik.

  2. Najlepiej, żeby program był darmowy (ale nie musi).

  3. Nie chcę programów tzw. “kombajnów”, które posiadają 1100 różnych funkcji. KalendarzXP odpada.

Poza tym pamiętam, że istniał program, który miał nas uchronić przed tzw. “techno kalectwem”. Co jakiś czas przypominał, żeby robić przerwy od pracy, czy zabawy i wyświetlał zestaw ćwiczeń, które należy wykonywać w czasie tychże przerw. Ikonka programu, jak dobrze pamiętam to coś w rodzaju baranka. Jest on całkowicie darmowy.

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Witam,

Co do programu z barankiem, to może chodziło Tobie o Workrave

Hej,

Jeśli natomiast chodzi o program do mierzenia czasu, to kiedyś używałem do tego Windows Uptime 1.6. Istnieje w nim możliwość ustawienia, by nie zliczał czasu, w którym pracuje wygaszacz ekranu bądź nie są wykonywane żadne działania klawiaturą lub myszą. Ze względu na fakt, że programu nie potrafiłem znaleźć nigdzie w sieci, zamieściłem go na serwerze pod adresem http://www.sendspace.com/file/x9zqww.

Pozdrawiam,

Dimatheus