Dwa pytania - jak uzyskac takowe efekty

witam

chciałbym się dowiedzieć jak uzyskać dwie rzeczy jak w tej stronie http://www.rockstargames.com/theballadofgaytony/

  1. jak zrobić takowe menu tzn. żeby się przewijało wraz ze stroną

  2. Jak należy pociąć i zakodować stronę aby było jak w tej wymienionej tzn. tło oddzielnie a główna strona oddzielnie.

menu po prostu jest ustawione pozycjonowaniem absolutnym w css. co do drugiego pytania to nie wiem o co cho

może źle wytłumaczyłem chodzi o to iż chcę aby tło zmieniało się co jakiś czas więc music byc oddzielnie od głównej części strony(tego czarnego)

np. w tvgry.pl jest takie coś.

Absolutne pozycjonowanie nie daje takiego efektu. To jest prawdopodobnie JS który cały czas aktualizuje pozycję menu względem “przewinięcia” strony.

jest tak

no nic dziękuje za odpowiedzi.

hmm a w stronie opartej na xhtml/css jest możliwość zastosowanie preloadera tak jak to ma miejsce w stronach w flashu?

popróbuje z tym meny pewnie za tydzień, bo najpierw muszę skończyć takowy szablon, i odpowiedni go pociąć.

Api, mam pytanie to dlaczego jak przewinę stronę na samą górę, logo zatrzymuje się pod tym głównym banerem zamiast trzymać się ciągle w odległości 12px od górnej krawędzi? W sumie też by mi się przydał podobny efekt :stuck_out_tongue:

A jeżeli chodzi o zatrzymywanie, to już jest jak to wyżej było napisane w JS zrobione. Bodajże ten skrypt