Dwa pytania o RAM i sterowniki kart graficznych

W kompie osiadam takie podzespoły:

Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0
Zasilacz SILENTIUM PC Supremo FM2 Gold 750W SPC169
Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/16)
Transcend SSD370 128GB SATA3
Dysk HDD 500 GB
Intel Core i5-6400 Skylake, socket 1151, 64bit, 3.3GHz, 65W, cache 6MB, BOX
Gigabyte GTX960 Windforce 2X 4GB GDDR5 (128bit) 2xDVI, HDMI, 3xDP (GV-N960WF2OC-4GD)
Zotac Geeforce GTX 1070 AMP EXTREME 8 GB
MSI B150M Mortar, B150, DualDDR4-2133, SATA3, SATAe, HDMI, DVI ,USB 3.1, mATX

I teraz pierwsze pytanie bo chciałbym dodać jeszcze dwie kości RAM po 8 GB łącznie chce mieć 32 gb. Kości, które posiadam nie są już dostępne w sprzedaży i nie wiem jakie modele dokupić żeby najlepiej współpracowały. Nie zależy mi na wyglądzie i jakiś ledach. Chce żeby były wydajne i jak najlepiej współpracowały.

Drugie pytanie mam dwie kart graficzne używam ich do programu 3D i jak aktualizować sterowniki w takim przypadku ? czy wystarczy, że zainstaluje stery od 1070 czy muszę osobną zainstalować jeszcze od 960 ? sterowniki nie będą w takim przypadku kolidować ?


Sterownik pobierasz jeden dla dowolnej karty bo obydwie obsługują najnowsze sterowniki.
https://www.nvidia.pl/Download/driverResults.aspx/165831/pl

Dzięki. Na ramie zależy mi na nowym na fv.

https://allegro.pl/kategoria/elektronika?string=2133mhz%20cl14&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-1-0717&vat_invoice=1

Raczej tak:
https://allegro.pl/kategoria/elektronika?string=HX421C14FBK2%2F16&vat_invoice=1&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-4-0717
Jest na allegro 3 sztuki identycznych kości do twoich z fakturą.

Z tym, że faktura Vat marża. Przy okazji pytanie lepiej dać 2x8 GB czy 1x16 GB ?

Albo zapytam inaczej bo jest na allegro 1x16 gb z fakturą. Jak dodam do aktualnych 2x8 GB jeszcze 1x16 GB to będzie to działać w porządku ?

Przy dołożeniu jednej kości do tej konfiguracji, skrajnie może się okazać, że nie PC nie odpali, ale będąc dobrej myśli, i tak nie polecam tego rozwiązania.
Pamięć może przestać pracować w dual channelu, a nawet jeśli, to będzie to flex mode, który jest wolniejszy od zwykłego dual channel, przez co wydajność CPU oberwie. Można to sprawdzić np. pakując dużo małych plików w 7zip i porównać prędkość pakowania. To nie jest już dzisiaj za szybkie CPU, więc szkoda go jeszcze nerfić wydajnościowo.
Ogólnie dokupienie innej pary tych samych kości, o ile będą kompatybilne z płytą główną, nie powinno stanowić problemu, ale timingi płyta może ustawić wtedy nie za fajne, bo się pewnie nie będą pokrywać i też będzie jakiś spadek.

OK dzięki bardzo.

Witam, trochę odświeżę temat. Posiadamy dwe karty graficzne jak w pierwszym poście. Do GTX 1070 mam podłączony monitor LG przez HDMI, a do GTX 960 stary Samsung przez DVI. Karta 1070 jest podpięta pod pierwszy główny PCI i jej chce używać jako głównej z monitorem LG![KARTA|689x427] . Dzisiaj zauważyłem, że w panelu sterowania pokazuje mi jakoś dziwnie, że obydwa monitory podłączone są do jednej karty 960 (poniżej foto). Ponadto w różnych grach w ustawieniach wyświetla mi, że karta graficzna ma 4 GB, a powinno być 8 GB ze względu na GTX1070. Co jest nie tak ? Czy muszę gdzieś w ustawieniach lub biosie ustawić główną kartę graficzną ? Proszę o pomoc.