Dwa pytania odnośnie OC E7200, chłodzenie, napięcia

Ostatnio zauważyłem, że procesor ogranicza wydajność w grach. Część tytułów dostaje jakby “czkawki” i obraz przeskakuje. (na wykresie w menadżerze zadań widać prawie 100% użycie procesora) Dzieje się tak na ustawieniach default jak i na podkręconym do 3GHz. Z tego co wyczytałem rewizja M0 podkręca się do 3,8GHz i więcej. Jako że chłodzenie boxowe nie nadaje się do większego oc, postanowiłem zainwestować w Scythe Mugen 2. I teraz moje pytania:

  1. Czy Mugen 2 wejdzie na płytę główną Asus P5Q-E? Widziałem wątek na forum Scythe gdzie była informacja o tym że chłodzenie pasuje na moją płytę. Mi bardziej chodzi o to czy ktoś z Was miał takie rozwiązanie u siebie/ znajomego.

  2. Najważniejsze. Na pudełku od procesora jest informacja o maksymalnym napięciu 1.25V. Większość screenów z podkręconych E7200 pokazuje napięcie ok. 1.35V. Czy mogę stopniowo, po jednym małym kroczku przekraczać napięcie podane na pudełku (płyta obsługuje skoki po 0.00625V)?

Pozdrawiam

1.Tak chłodzenie pasuje na pewno :stuck_out_tongue:

2.Tak możesz przeskakiwać stopniowo napięciem, dopóki procesor przestanie pracować stabilnie/dopóki zacznie się za dużo grzać :smiley:

Dziękuję za odpowiedź. Jutro biorę się za OC :smiley: