Dwa pytania odnośnie Visty: Dokąd będzie chodzić i czy legal

Więc mam dwa pytania:

  1. Mam zainstalowany Windows Vista RC1 (Beta 2 build: 5600). Dokąd będzie ta wersja chodzić? Słyszałem, że do roku 2007 (maj czy kwiecień), ale na 100% nie wiem. Więc jak?

  2. Czy Windows Vista RC1 (Beta 2 build: 5600) jest legalna? Chodzi mi o to czy jak mnie skontrolują to czy ona jest legalna czy nie? Ściągałem ją z microsoftu i klucz też dostałem z microsoftu. Aktywowałem ją. Tylko się pytam, bo wyskoczył mi raz jakiś error, że wersja finalna już jest gotowa, i że coś tam w tym roku mam kupić czy jakoś tak (nie wiem, bo na angielskim zabardzo się nie znam). Więc?

  1. Z tego co wiem to jest legalna, skoro Microsoft ją udostępnił.

kazda wersja beta jest legalna - podczas kontroli nikt nie oskarzy cie ze uzywasz pirackiej wersji beta Visty ktora wyszla po cichu i nie zarzada odszkodowania (mowa np o wersji 5840 ktora wyszla po cichu dla wybrancow a nie publicznie). Po to sa beda wersje aby je testowac. Jezeli jakas wersja beta byla by niedozwolana ( zakana przez Microsoft) to by napisane to bylo w licencji lub podczas instalowania ( jakies ostrzezenie, informacja) ze ten build jest np wewnetrzna wersja testowa i moze byc uzywana tylko tylko dla jakiejs tam grupy testerow, itp. - i wtedy gdybys po takim ostrzeniu (informacji )zainstalowal taka wersje byla by to wersja piracka chociaz to beta.

Najwazniejsze to aby w takiej wersji beta nie majsterkowal crackami , patchami przedluzajacej jej dzialanie itp. ( bo to juz zabronione i tak potraktowana wersja jest juz nielagalna - producent daje jakis tam czas na testowanie i tego czasu nie mozna przedluzac). Bo przecierz dzieki testotowaniu zdecydujesz sie np czy ja kupisz czy nie a zeby program dobzre sprawdzic to trzeba testowac jak najnowzsze wersje beta.

A co do klucza , to kazda wersje beta Visty mozna legalnie zainstalowac bez klucza ( bez zadnych crackow , trickow, itp).

A tak jeszcze co do programow beta - kazde program w wersji beta jest legalny pod warunkiem ze producent (autor) oprogramowanie nie zapisze inaczej np w licencji ktora sie akceptuje lub w inny sposob czytelny i zrozumialy dla uzytkownika podczas instalacji. Podczas kontroli nikt nie pyta cie skad masz instalacje itp - podstawa to licencja legalna i jej nie lamanie itp.

A jeszcze jedno - wcale twoja kopia nie musi pochodzic ze strony microsoftu , mozna ja pobrac legalnie np. z ftp czasopisma Computer World (wersja RC1) lub innych legalnych portali zachodnich. Tak samo jak z innymi programami beta (o ile autor nie zastrzeze tego sobie ze tylko z jego zrodla).