Dwa repeatery WI-FI w jednej sieci domowej

Witam!
Mam pytanie: Czy możliwe jest zastosowanie dwóch wzmacniaczy WI-FI do jednej sieci domowej? Chodzi mi o to, żeby SSID z routera było przekazywane do pierwszego wzmacniacza, potem do drugiego i na koniec do np. TV, czy smartfona / laptopa. Jest to w ogóle wykonalne, czy jednak takie repeatery tworzą własne SSID, czego wolałbym uniknąć. Chciałbym mieć jedną wielką sieć zamiast kilku mniejszych i pozbyć się jednego z dwóch routerów - chyba, że tak będzie lepiej.
Liczę na szybkie odpowiedzi
Pozdrawiam!

Miałem kiedyś wzmacniacz TP-Linka który podczas ustawień automatycznie czytał SSID oraz hasło i ustawiał takie samo dla siebie oczywiście możesz sobie zmienić na swoje . Tak jest to wykonalne tylko trzeba dobrze to ustawić , jaki masz ten wzmacniacz ?? Ja miałem coś takiego TP-Link TL-WA850RE

Jakim sprzętem dysponujesz?

Na razie nie dysponuję żadnym, ale myślę nad zakupem.

Może Unifi?

A co to takiego to Unifi? Jeśli chodzi o repeatery, to jakie modele jakich marek polecacie do konfiguracji opisanej w poście #1?

Polecam te LR (long range). Stosuję je w naprawdę trudnych warunkach i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Tobie powinien jeden taki wystarczyć na cały dom.

W razie gdyby jeden nie starczył, dopinasz drugi. Te APki maja roaming, do 4 ssid. Komputery przełączają się automatycznie. Wszystkimi APkami zarządzaj z jednego centralnego kontrolera, ktory możesz postawić sobie, np. w VortualBox.

UniFi może działać tylko jako AP. Jako repeater, którego niestety chce autor nie zadziała :slight_smile:

Wiem, ale wówczas repeater może być zbędny.