Dwa routery, dwóch providerów: Jak to połączyćw jedną sieć?

witam

mamy z kolega dwa routery Linksys WRT54GS z alternatywnym softem tomato każdy z nas ma swojego dostawcę sygnału internetowego. Mamy takie same łącza 512kb/s. Ostatnio podłączyliśmy te dwa routery i z tym związane są moje pytania.

  1. Czy możemy ustawić je tak że będziemy mieli wspólnie do dyspozycji łącze 1024kb/s?

  2. Na razie routery działają tak że router jakby “losowo” wybiera providera przez którego się łączy z internetem przez co zabieramy sobie swoje łącza. Czy jest taka możliwość żeby ustawić je na sztywno tzn zdefiniować który router łączy się przez jakiego providera? Po to aby nie zajmować nie swojego łącza? Mam nadzieje że w miarę jasno to napisałem.

Proszę o pomoc i odpowiedź na powyższe pytania, dzięki.

1.nie

2.wyłączcie DHCP, ustawcie jeden router np z końcówką adresu .1 a inny .2

a potem niech każdy sobie ustawi bramkę tak jak jego router

będziecie w tej samej klasie i każdy będzie miał swjego dostawcę

Nie

No jak jeden zdefiniowałeś już do jednego providera, a drugi do drugiego to wyłącz w jednym DHCP Server i przestaw go na DHCP Client. Może wtedy coś da. Tak BTW to 1024 nie będziesz miał z dwóch łącz. Musiałbyś ciągnąć program “inteligentie” (tak na potrzeby wyjaśnienia) czyli każde łącze robie swoją działkę co jest z deka TRUDNE wręcz niewykonalne. Chociaż do jednego serwera w Data Center są nawet trzej providerzy na raz ale tam jest linux i masa innych rzeczy. Więc na Windzie nie wiem jak to zrobisz.

No jak jeden zdefiniowałeś już do jednego providera, a drugi do drugiego to wyłącz w jednym DHCP Server i przestaw go na DHCP Client. Może wtedy coś da.

nie da

dzieki za odpowiedzi, wprowadzilem to w praktyke i… jakby wszystko dziala… szkoda tylko ze lacza nie da sie podwoic :slight_smile: pozdrawiam