Dwa routery jedna sieć wifi dla lepszego zasięgu

Witam.

Chciałbym powiększyć zasięg u siebie w domu. Mam 2 routery jeden to z UPC Thomson TWG870UG drugi to NETGEAR WGR614 v7. Z tego routera od UPC mam internet i wszystko ładnie chodzi (prócz tego zasięgu) i chciałbym w przedpokoju mieć drugi router czyli tego NETGEAR żeby mieć lepszy zasięg, bo tam gdzie mam UPC jest zasięg okej ale np w innym pokoju wąchają się 1-2 kreski.

Pytanie moje czy da się to jakoś zrobić ogarnąć i chciałbym aby ktoś mi wytłumaczy tak dla średnio kumatych jak to zrobić lub jakiś odnośnik do tematu. Mimo, że szukałem i wiem, że w sieci są takie tematy to jednak dotyczą one innych routerów i wolałbym aby ktoś mi wytłumaczył na tym czy da się zrobić i jeżeli tak to w jaki sposób, co do czego.

Pozdrawiam, baku

Najłatwiej:

Obydwa routery muszą mieć taką samą nazwę sieci bezprzewodowej, takie same zabezpieczenia sieci, powinny mieć różne kanały nadawania. Łączysz je kabelkiem, w ten sposób, że port LAN jednego routera wchodzi do portu LAN drugiego routera. Na drugim routerze (podrzędnym) wyłączasz serwer DHCP, ustawiasz dla niego statyczny adres IP (najlepiej to zrobić przed podłączeniem do pierwszego routera) z podsieci nadawanej przez pierwszy router.

Jeśli chciałbyś ich nie łączyć kabelkiem, ale udostępnić internet całkowicie bezprzewodowo, to nie wiem czy Thomson ma WDS.

Powiem tak. Zrobiłem tak jak pisałeś ale gdy wpisuje statystyczne IP i DNS to niby się łączy ale i tak mam ograniczony dostęp - czyli brak internetu…

Próbowałem stąd

ale tak nazwe sobie zmieniam okej, zmieniam także "pokój nadawania" okej, wyłączam dhcp okej ale jak już zmienie sobie adres IP routera na np 192.168.1.250 to wtedy wgl się połączyć nie mogę.

Jakieś propozycję?

Dodane 28.10.2012 (N) 10:23

Jest w stanie ktoś mi pomóc?